Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Legendárny tatranský hotel je na predaj: Záujem prejavili aj Číňania

10.03.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Pokračovanie článku - stránka 3 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 17

Kvalita služieb je na tom lepšie?

Určite sa pohla k lepšiemu. Najmä, Tatranci prišli na to, že ľudia sem nechodia kvôli Tatrancom, ale kvôli Tatrám a dobrým službám. A to pomohlo.

Keď porovnáme postavenie jednotlivých tatranských osád, nemáte pocit, že Štrbské Pleso zaostáva za Tatranskou Lomnicou?

Je to najmä v investíciách. Do Lomnice sa investovalo veľa a stále sa v tom pokračuje. Štrbské Pleso však vzhľadom na polohu bude vždy čerešničkou na torte vo Vysokých Tatrách. Do karát mu hrá  hlavne umiestnenie, keďže je najvyššie položenou osadou. Pomáha to lyžovaniu, ale aj turistike. Všetko je v investíciách. Aj naša spoločnosť má nejaké plánované.

Týkajúce sa hotela Panorama?

Áno. Máme spracovanú štúdiu EIA, ktorá počíta s rozšírením hotela o 120 lôžok a k tomu prislúchajúce vybavenie. Navyše, existuje projekt Riečavy, ktorý uvažuje s vybudovaním zjazdoviek spájajúcich centrum Štrbského Plesa so Soliskom a Štrbské Pleso a Tatranskú Štrbu. Jedna z vrcholových staníc je naprojektovaná priamo pred hotelom Panoráma.

Projekt je starý viac ako päť rokov. Je stále reálny?

Je úplne reálny, len v tejto chvíli potrebuje investora. Riečavy zakladali spoločnosti, ktoré  stoja za hotelmi Panoráma, Toliar a Patria. Tieto tri spoločnosti však nemajú prostriedky na takú veľkú investíciu. Je potrebný silný investor, ktorý by možno aj v spolupráci s obcou dokázal takýto projekt zrealizovať.

Spomínali ste, že lyžovačka v Tatrách je drahá. Nevytvoril by práve takýto projekt priestor na konkurenčnejšie prostredie?

Toto je také malé stredisko, že vytvárať novú konkurenciu v zabezpečení lyžovania by nedopadlo dobre. Skôr by tu bolo potrebné vytvoriť dohodu a spoluprácu. Prospelo by to všetkým stranám.

Pociťujete v Tatrách konkurenčné prostredie?

Nemyslím si, že si navzájom robíme zle. Ja sa snažím vychádzať s každým dobre a pomôcť ako sa dá. Určite však nemôžem hovoriť o nejakej konkrétnej spolupráci, ktorá funguje napríklad v Rakúsku, že si ubytovacie zariadenia po vyčerpaní kapacity posúvajú zákazníkov. Na Štrbskom Plese veľmi dobre vychádzam s riaditeľom hotela Patria Jozefom Bendžalom, ktorý ma o hotelovom biznise veľa naučil.

Keď ho spomínate, on dlhé roky poukazuje na to, že cestovnému ruchu ubližuje vysoká DPH.

Určite má pravdu, ale nemyslím si, že terajšia vládna garnitúra s tým niečo urobí.

Hotel Panorama Resort na Štrbskom PleseZdroj: Hotel Panorama Resort

A pomohlo by jej zníženie?

Samozrejme. My nie sme obchodníci, ktorí kupujú a predávajú tovar. V tomto segmente je maximálny podiel ľudskej sily. My nepracujeme s položkami, ktoré by nám DPH znížili. Navyše, nikde vo svete to takto neexistuje. Vôbec nie je potrebné, aby sme vymýšľali niečo nové, stačí len okopírovať už fungujúce systémy zo zahraničia.

Pokračovanie článku - stránka 3 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 17

Tagy hotel, Panorama, predaj

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pridať inzerát