Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Legendárny tatranský hotel je na predaj: Záujem prejavili aj Číňania

10.03.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Pokračovanie článku - stránka 4 z 4
Koniec článku - stránka 4 z 4
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 18

Takmer všetci zamestnávatelia sa dnes sťažujú na nedostatok pracovnej sily. Ako je to u vás?

Je to veľmi zlé. V osadách nemá bydlisko dostatok ľudí, preto tu musia zamestnanci dochádzať. Tomu sme sa museli prispôsobiť. Zohnať tu dnes niekoho napríklad za minimálnu mzdu je prakticky nemožné. Nedostatok pociťujeme pri čašníkoch, kuchároch či chyžných. Práve chyžná je dnes úplne nedostatkový tovar. Samozrejme ľudí, ktorí sú na úrade práce viac rokov je veľa, ale tým sa nechce pracovať.

Pomohlo by uvoľnenie pracovného trhu pre ľudí mimo Európskej únie? Napríklad z Ukrajiny?

Určite by to pomohlo, ale nemyslím si, že je to dobrá cesta. Prídu sem ľudia z Ukrajiny, budú sa rok rozhliadať a potom pôjdu ďalej na západ za vyšším zárobkom.

Tak kadiaľ vedie cesta?

Určite cez menšiu byrokraciu a administratívu. Mali by sme ľuďom dovoliť zarobiť viac. Napríklad napraviť DPH tak, aby bolo z čoho dávať. Ale problém je aj v ľuďoch. Mladí, ktorí vychádzajú zo škôl, majú mylné predstavy, že budú  sedieť za stolom a  dostanú minimálne tisíceurový plat. Chýba zodpovednosť, pracovitosť. Neviem aká generácia nám rastie. Mám pred šesťdesiatkou a už som to hovoril aj svojim deťom, že v budúcnosti sa budú musieť naučiť jesť trávu, alebo ľudovo povedané, pokapú od hladu, lebo nebude mať kto pracovať. Myslím si, že toto je najmä dôsledok zlej sociálnej politiky, ľudia dostávajú peniaze aj keď nič pre spoločnosť neurobili.

Keď sme sa bavili o zmenách, kedysi boli zárukou bonitnejšej klientely Rusi. Chodia ešte?

Chodia veľmi málo. Je to spôsobené aj problémami s udeľovaním víz. Väčšinou ich dostanú majetnejší, ktorý idú ďalej ako na Slovensko. Im sa už málime. Myslia si, že ďalej dostanú viac. Myslím si však, že dnes medzi Rakúskom a Slovenskom nie je až taký rozdiel. Rusov chodí menej, vyvažujú to však domáci. K tomu však prispela aj situácia vo svete.

A čo Poliaci?

Poliaci chodia a veľa. Sú však patrioti, k čomu im pomáha politika ich vlády, ktorá vytvorila stimuly, vďaka ktorým je pre nich výhodnejšie dovolenkovať  doma.

Je známe, že banky nerady požičiavajú na dlhé obdobie. Neobmedzuje to cestový ruch?

Obmedzuje. My sme niekoľkokrát skúšali osloviť banky s úmyslom získať dlhodobý úver s primeranými podmienkami, všetci s vami komunikujú až po hranicu, keď poviete slovo hotel.

Bude to negatívnymi skúsenosťami s hotelmi?

Asi áno. Všetci vieme, že dnes je v bankách peňazí dosť. Mali by to prehodnotiť. Hotel dnes nedokáže vrátiť peniaze za päť, ani za desať rokov.

Tatranský hotel nie je jediný

Hotel Panorama Resort nie je jediným, ktorý sa majitelia snažia predať. V ponuke realitného portálu Nehnuteľnosti.sk nájdete aktuálne vyše 500 inzerátov na predaj či prenájom rôznych ubytovacích zariadení. Panorama však spomedzi všetkých vyčnieva. S cenou na úrovni 17 miliónov eur je s vysokým náskokom najdrahším hotelom v ponuke. Len na porovnanie, druhý najdrahší hotel pýta od potenciálneho záujemcu sedem miliónov eur.

Pokračovanie článku - stránka 4 z 4
Koniec článku - stránka 4 z 4
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 18

Tagy hotel, Panorama, predaj

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát