Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Magistrát reaguje na Gumon: stavebná polícia

01.09.2008, 23:34 | Ľuboš Mistrík | © 2008 News and Media Holding

Po búraní chránenej budovy v Bratislave sa oprašuje staršia myšlienka.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Niekdajšia budova lisovne bakelitu na bratislavskej Košickej vyvolala v meste počas predĺženého víkendu záujem médií. Začali ju totiž búrať bez povolenia. Námestník primátora Tomáš Korček zároveň pre agentúru SITA oprášil myšlienku stavebnej polície. Mala by právomoc vstupu na cudzí pozemok s pozastavením nepovoleného búrania.

gumonaktual1_1.jpg

Mesto bude podľa T. Korčeka vyvíjať tlak na ministerstvo výstavby, aby funkciu vytvorila. Špeciálna polícia by mala mať zároveň právo odpojiť nepovolenú stavbu od elektriny. Do jej kompetencií by patrili aj čierne stavby, mala by právo takúto budovu zbúrať. Náklady by od investora vymáhal štát. Myšlienka sa však v návrhu nového stavebného zákona neobjavila, uvažuje sa len o finančnom posilnení inšpekcie.

Trojpodlažný objekt, súčasť areálu fabriky Gumonu, sa začal búrať minulý týždeň. Lisovňa mala byť pôvodne vyhlásená za pamiatku, proti čomu sa majiteľ odvolal. Počas tohto procesu však bola stále chránená, jej asanáciu miestny stavebný úrad na rozdiel od susedných piatich budov neodobril.

gumonaktual1_2.jpg

Údajným dôvodom pre jej zbúranie mala byť poškodená statika a fakt, že budova je nebezpečná. Na mieste má vyrásť polyfunkčný komplex za približne 8 miliárd korún, predpokladaný štart výstavby však zatiaľ nie je známy.

Foto - SITA

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Súvisiace články

Namiesto Gumonu 40-podlažné veže

Areál na Košickej v metropole čaká megaprestavba za takmer 8 miliárd, vzniknú byty, kancelárie, obchody a hotel 1

Nové skupiny tuho bojujú o realitný trh

Stavebné povolenie? Radšej v Mongolsku

O zákuskoch

Ako rastie bratislavský Manhattan

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát