Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Marianum uvoľní miesto pre Twin City skôr

07.03.2014, 11:00 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Garáže musí vysporiadať developer projektu sám, mesto mu vráti 260-tisíc

  • Tlačiť
  • 3

Mestské pohrebníctvo Marianum sa presťahuje do budovy na Šafárikovom námestí, kde je v podnájme aj Slovenská národná strana, už do konca júna tohto roku.

Marianum musí uvoľniť súčasnú budovu pri autobusovej stanici pre projekt Twin City, ktorého súčasťou je aj vybudovanie novej stanice. Mesto odsúhlasilo predaj pozemkov, na ktorých stojí budova pohrebníctva a garáže, vlani v decembri.

Dohoda počítala s tým, že developer projektu HB Reavis nechá Marianum v podnájme ešte dva roky. Rok má mesto na doriešenie súdneho sporu o prevod bytu a majetkovoprávne vysporiadanie garáží.

Mestskí poslanci však včera rozhodli, že spoločnosti Marianum zveria budovu na Šafárikovom námestí do správy od 15. marca, píše portál agentúry TASR. Zároveň vyčlenili v rozpočte stotisíc eur na presťahovanie a úpravu budovy a pridelili k nej aj 20 parkovacích miest. Čas na sťahovanie má Marianum do konca júna.

Zdroj: Google StreetView

Na vyriešenie sporu o byt poslanci odklepli 140-tisíc eur. Nájomníkom ich mesto zaplatí, ak žalobu stiahnu a pristúpia na ukončenie nájomnej zmluvy dohodou. Naopak, garáže si má developer vysporiadať sám, mesto mu za to vráti 260-tisíc eur z dohodnutej kúpnej ceny.

HB Reavis mal podľa zmluvy za pozemky s rozlohou vyše päťtisíc štvorcových metrov zaplatiť 2,59 milióna eur. Z toho milión až po presťahovaní pohrebníctva, vyriešení sporu o byt a usporiadaní vlastníctva garáží. Včerajšie rozhodnutie mestských poslancov tak môže prispieť k urýchleniu dlho odkladanej výstavby novej autobusovej stanice.

Podpis zmluvy o kúpe pozemkov bol pre HB Reavis rozhodujúci k tomu, aby začal pracovať na predprojektovej a projektovej príprave pre Twin City sever, povedal pred mesiacom pre TRENDreality.sk výkonný riaditeľ HB Reavis Slovakia Adrián Rác. „Ak pôjde všetko podľa plánu, územné rozhodnutie očakávame v polovici roku 2015,“ dodal.

Na južnú časť projektu už získal developer územné rozhodnutie. Ide o štyri bloky kancelárskych budov do výšky osem podlaží. Výstavbu chce HB Reavis odštartovať už tento rok.

Nedávno predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie aj výškovú dominantu južnej časti Twin City – 93 metrov vysokú vežu s 35-tisíc štvorcovými metrami prenajímateľnej plochy pre administratívu a v menšej miere aj obchody. Jej výstavba sa má začať v roku 2016.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy HB Reavis, Twin City