Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Multi Development kúpil pozemky v centre Prešova

03.12.2006, 14:05 | Peter Kremský | © 2006 News and Media Holding

Holandský developer zo skupiny Morgan Stanley začne stavať obchodný dom v roku 2008.

  • Tlačiť
  • 1

Mesto Prešov a medzinárodný realitný developer Multi Development (MD) so sídlom v holandskej Goude uzavreli vo štvrtok po dlhých mesiacoch rokovaní predaj pozemkov za obchodným domom Tesco. Pražská firma Multi Veste Czech Republic4, ktorá je českou dcérskou spoločnosťou firmy Multi zaplatí za takmer 7 tisíc štvorcových metrov terajšieho veľkoplošného parkoviska 120 miliónov korún, teda 17 a pol tisíca za štvorcový meter. Oznámila to internetová stránka presov.sk.

Multi development sa v tejto lokalite chystá postaviť spoločensko-obchodné centrum. V zmluve sa firma podľa agentúry TASR zaviazala sanovať celé územie a maximálne trojposchodový obchodný dom vybaviť aj podzemným parkoviskom s minimálne 350 miestami. Do celého projektu sa chystá investovať približne 26 miliónov eur (925 mil. Sk).

karolina_ostrava2_multi_upr.jpg

Výstavba sa podľa riaditeľa obchodu pre strednú Európu MD Ronalda Dasbacha má začať v roku 2008 a prví návštevníci doň zavítajú o rok neskôr. Obdobie deviatich mesiacov rokovaní, ktoré predpisu zmluvy s mestom predchádzali, pokladá za dobrý priemer. Prešovské obchodné centrum je prvým projektom firmy v krajine.

Multi Development je skupinou spoločností, ktoré sa podľa internetovej stránky firmy zaoberajú developovaním, investovaním do nehnuteľností, riadením aktív a obchodných domov. Finančným partnerom skupiny je realitný investičný fond americkej banky Morgan Stanley, ktorý tento rok za 90 %-ný podiel zaplatil zhruba 480 miliónov eur (16 mld. Sk).

Multi Development má zastúpenie v 18 krajinách Európy. V súčasnosti napríklad uskutočňuje výstavbu obchodno-zábavných centier v Holandsku a Turecku, aktívny je aj v Nemecku, Portugalsku či Estónsku.

V Českej republike sa Multi v lete podarilo získať zrevitalizovaný pozemok bývalej koksárne Karolina v centre Ostravy, keď vyhrala súťaž o jeho nové riešenie. Chystá sa tu vybudovať nové mestské centrum. Skupina chce v Českej republike investovať približne 20 miliárd Kč, z toho 13 miliárd do Karoliny. Práce sa majú začať na jar 2008.

Vizualizácia zóny Karolina – Multi Development

  • Tlačiť
  • 1