Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Bajkalskej stavia Prvá stavebná

16.07.2013, 05:40 | Katarína Šebejová | © 2013 News and Media Holding

K existujúcej budove sporiteľne v Bratislave pribudne menší objekt

  • Tlačiť
  • 1

Prvá stavebná sporiteľňa (PSS), najväčšia z troch bánk, ktoré na Slovensku ponúkajú produkty stavebného sporenia sa pustila do výstavby nového objektu. Stavia sa v tesnej blízkosti jej súčasného bratislavského sídla na Bajkalskej ulici a bude s ním prepojený.

Podľa riaditeľa komunikácie Miloša Blanárika v ňom PSS umiestni registratúrne stredisko na ukladanie papierových záznamov, ktoré vznikli v súvislosti s jej činnosťou len na území Slovenskej republiky a rozšíri kapacity pre IT zariadenia.

Nový objekt je pôdorysne takmer identický s budovou, ktorá na tomto mieste pôvodne stála a takisto bude mať tri nadzemné podlažia. Poslúži výhradne pre interné potreby banky, nie je určený na prenájom potenciálnym záujemcom. Stavba má byť podľa harmonogramu dokončená vo februári 2014.

Objem investície do stavebnej časti je zhruba 2,2 milióna eur (bez DPH a špeciálnych technológií). Investorom je PSS, stavbu realizuje bratislavská firma Stavebuild, ktorá vyhrala výberové konanie.

Investícia rozširuje priestorové možnosti podľa požiadaviek investora. Banka v súvislosti s ňou nepredpokladá vznik nových pracovných miest.

Menší objekt vyrastá v susedstve rozsiahlej zóny pomenovanej Mlynské Nivy - západ, ktorá sa má v horizonte niekoľkých rokov kompletne premeniť na oblasť administratívy, bývania i parkov. Pozemky tu vlastnia veľkí investori, hneď vedľajší napríklad patrí do portfólia skupiny Ladislava Reháka.

Vizualizácia - Prvá stavebná sporiteľňa

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Prvá stavebná sporiteľňa