Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Slovensku sú na predaj stovky hotelov, pozrite si 10 najdrahších

06.06.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Turistická ubytovňa, zrekonštruovaný penzión i luxusný hotel. V ponuke realitných kancelárií dnes nájdete stovky ubytovacích zariadení. Väčšina z nich sa nového majiteľa snaží nájsť mesiace i roky.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

hotely

Kým pred piatimi rokmi atakoval počet hotelov a penziónov v ponuke realitných kancelárií tisícku, dnes je ich takmer o polovicu menej. Napríklad realitný portál Nehnuteľnosti.sk eviduje v ponuke 549 ubytovacích zariadení. Forma takejto inzercie je pri drahších hoteloch skôr neobvyklá, keďže takéto zariadenia sa predávajú skôr neverejnými ponukami.

TREND Reality sa pozreli na desať najdrahších hotelov a penziónov v aktuálnej  ponuke. V prehľade sa pritom objavujú len tie zariadenia, pri ktorých sa dal jasne identifikovať ich názov. Aj z tohto dôvodu sa v rebríčku neobjavil bratislavský hotel, za ktorého majiteľ pýta štyri milióny eur. Druhou podmienkou bolo, aby bol hotel stále funkčný a poskytoval služby.

10. Pension & Restaurant Zlatá Ryba

Pension & Restaurant Zlatá Ryba Zdroj: Pension & Restaurant Zlatá Ryba

Turistický komplex, ktorý okrem ubytovania ponúka aj služby reštaurácie a wellness zaujme tým, že jeho súčasťou je aj jazero. Celkovo ponúka 25 izieb, medzi ktorými nechýbajú ani dve VIP izby. „Penzión má vlastný bazén 69 štvorcových metrov, jazero s rozlohou 2,8 hektára, koniareň a strážené parkovisko pre viac ako 30 automobilov,“ píše sa v inzeráte.

Penzión vo faktoch

Názov: Pension & Restaurant Zlatá Ryba
Miesto:  Zlatná na Ostrove (okres Komárno)
Úžitková plocha: 1 200 m² (celková plocha pozemku 72 216 m²)
Cena: 1 550 000 eur

 9. Hotel Hokejka

Hotel HokejkaZdroj: Google Street View

Jeden z najdrahších inzerovaných hotelov u nás nájdete aj v Prievidzi. Nového kupca hľadá hotel Hokejka. Na stránke dokonca inzerent poukazuje na to, že cena bola znížená o 400-tisíc eur. „Je kompletne zariadený. Komplex Multiplex Cinema je vzdialený len 200 metrov od hotela, veľké nákupné centrum sa nachádza iba 50 metrov od hotela,“ láka inzerát. Ako jeden z mála nemá hotel vlastnú internetovú stránku.

Hotel vo faktoch

Názov: Hotel Hokejka
Miesto:  Prievidza
Úžitková plocha: neudáva (zastavaná plocha je 325 m²)
Cena: 1 600 000 eur

8. Hotel Emtes

Hotel Emtes

Hotel EmtesZdroj: Hotel Emtes

Aj keď má toto zariadenie v názve hotel, ide o jednohviezdičkový penzión. V Senci ponúka ubytovanie v 70 dvojlôžkových, 16 štvorlôžkových izbách a ôsmich apartmánoch. Celková kapacita je vypočítaná na 236 lôžok. Zariadenie prešlo rekonštrukciou v roku 2006.

Hotel vo faktoch

Názov: Hotel Emtes
Miesto:  Senec
Úžitková plocha: 4 277 m²
Cena: 1 710 000 eur

7. Penzión Iveta

Penzión IvetaZdroj: Penzión Iveta

V ponuke realitných kancelárií nájdete aj penzión Iveta, ktorý sa nachádza len tri kilometre od termálneho kúpaliska Podhájska. Cenou sa zaradil medzi najdrahšie penzióny na Slovensku. Aj keď v jeho prípade ide o zariadenie, ktoré s kapacitou 230 osôb predbieha aj viaceré hotelové komplexy. „V areáli sa nachádza soľná jaskyňa, bazén, tenisový kurt, volejbalové ihrisko, športová hala – telocvičňa, ktorej súčasťou je trojizbový byt a najnovšie aj ihrisko s umelým trávnikom,“ píše sa v inzeráte.

Penzión vo faktoch

Názov: Penzión Iveta
Miesto:  Radava (okres Nové Zámky)
Úžitková plocha: 2 850 m² (plocha pozemku je 6 550 m²)
Cena: 1 900 000 eur

Pokračovanie článku - stránka 1 z 3
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

  • Tlačiť
  • 8

Tagy hotely