Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Slovensku sú na predaj stovky hotelov, pozrite si 10 najdrahších

06.06.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Turistická ubytovňa, zrekonštruovaný penzión i luxusný hotel. V ponuke realitných kancelárií dnes nájdete stovky ubytovacích zariadení. Väčšina z nich sa nového majiteľa snaží nájsť mesiace i roky.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

hotely

Kým pred piatimi rokmi atakoval počet hotelov a penziónov v ponuke realitných kancelárií tisícku, dnes je ich takmer o polovicu menej. Napríklad realitný portál Nehnuteľnosti.sk eviduje v ponuke 549 ubytovacích zariadení. Forma takejto inzercie je pri drahších hoteloch skôr neobvyklá, keďže takéto zariadenia sa predávajú skôr neverejnými ponukami.

TREND Reality sa pozreli na desať najdrahších hotelov a penziónov v aktuálnej  ponuke. V prehľade sa pritom objavujú len tie zariadenia, pri ktorých sa dal jasne identifikovať ich názov. Aj z tohto dôvodu sa v rebríčku neobjavil bratislavský hotel, za ktorého majiteľ pýta štyri milióny eur. Druhou podmienkou bolo, aby bol hotel stále funkčný a poskytoval služby.

10. Pension & Restaurant Zlatá Ryba

Pension & Restaurant Zlatá Ryba Zdroj: Pension & Restaurant Zlatá Ryba

Turistický komplex, ktorý okrem ubytovania ponúka aj služby reštaurácie a wellness zaujme tým, že jeho súčasťou je aj jazero. Celkovo ponúka 25 izieb, medzi ktorými nechýbajú ani dve VIP izby. „Penzión má vlastný bazén 69 štvorcových metrov, jazero s rozlohou 2,8 hektára, koniareň a strážené parkovisko pre viac ako 30 automobilov,“ píše sa v inzeráte.

Penzión vo faktoch

Názov: Pension & Restaurant Zlatá Ryba
Miesto:  Zlatná na Ostrove (okres Komárno)
Úžitková plocha: 1 200 m² (celková plocha pozemku 72 216 m²)
Cena: 1 550 000 eur

 9. Hotel Hokejka

Hotel HokejkaZdroj: Google Street View

Jeden z najdrahších inzerovaných hotelov u nás nájdete aj v Prievidzi. Nového kupca hľadá hotel Hokejka. Na stránke dokonca inzerent poukazuje na to, že cena bola znížená o 400-tisíc eur. „Je kompletne zariadený. Komplex Multiplex Cinema je vzdialený len 200 metrov od hotela, veľké nákupné centrum sa nachádza iba 50 metrov od hotela,“ láka inzerát. Ako jeden z mála nemá hotel vlastnú internetovú stránku.

Hotel vo faktoch

Názov: Hotel Hokejka
Miesto:  Prievidza
Úžitková plocha: neudáva (zastavaná plocha je 325 m²)
Cena: 1 600 000 eur

8. Hotel Emtes

Hotel Emtes

Hotel EmtesZdroj: Hotel Emtes

Aj keď má toto zariadenie v názve hotel, ide o jednohviezdičkový penzión. V Senci ponúka ubytovanie v 70 dvojlôžkových, 16 štvorlôžkových izbách a ôsmich apartmánoch. Celková kapacita je vypočítaná na 236 lôžok. Zariadenie prešlo rekonštrukciou v roku 2006.

Hotel vo faktoch

Názov: Hotel Emtes
Miesto:  Senec
Úžitková plocha: 4 277 m²
Cena: 1 710 000 eur

7. Penzión Iveta

Penzión IvetaZdroj: Penzión Iveta

V ponuke realitných kancelárií nájdete aj penzión Iveta, ktorý sa nachádza len tri kilometre od termálneho kúpaliska Podhájska. Cenou sa zaradil medzi najdrahšie penzióny na Slovensku. Aj keď v jeho prípade ide o zariadenie, ktoré s kapacitou 230 osôb predbieha aj viaceré hotelové komplexy. „V areáli sa nachádza soľná jaskyňa, bazén, tenisový kurt, volejbalové ihrisko, športová hala – telocvičňa, ktorej súčasťou je trojizbový byt a najnovšie aj ihrisko s umelým trávnikom,“ píše sa v inzeráte.

Penzión vo faktoch

Názov: Penzión Iveta
Miesto:  Radava (okres Nové Zámky)
Úžitková plocha: 2 850 m² (plocha pozemku je 6 550 m²)
Cena: 1 900 000 eur

6. Wellness Hotel Relax Senec

Wellness Hotel Relax SenecZdroj: Wellness Hotel Relax Senec

Hotel na brehu Slnečných jazier prešiel rekonštrukciou a disponuje 43 izbami, keď štyri z nich sú väčšie a tri menšie apartmány. „Hotel má k dispozícii päť školiacich miestností vybavených didaktickou technikou a mystické wellness centrum – Vitálny svet. Súčasťou komplexu je vonkajší vyhrievaný bazén, nová kaviareň, detská herňa, detský kútik a iné,“ píše sa v inzeráte.

Hotel vo faktoch

Názov: Wellness Hotel Relax Senec
Miesto:  Senec
Úžitková plocha: 2 503 m²
Cena: 2 323 000 eur

5. Hotel Dream

Hotel DreamZdroj: Google Street View

Trnavský hotel Dream sa zaraďuje medzi zariadenia trojhviezdičkového štandardu. Ubytovanie ponúka v 15 dvojlôžkových izbách, dvoch veľkých a šiestich malých apartmánoch. „Pre svoju dispozičnosť a veľkosť, ako aj lokalitu v peknom historickom centre Trnavy, je objekt vhodný aj ako rezidencia firmy alebo reprezentačné sídlo,“ láka na kúpu inzerát.

Hotel vo faktoch

Názov: Hotel Dream
Miesto:  Trnava
Úžitková plocha: 1 000 m²
Cena: 2 550 000 eur

4. Grand Boutique Hotel Sergijo

Grand Boutique Hotel SergijoZdroj: Grand Boutique Hotel Sergijo

Na predaj nájdete aj hotel v kúpeľnom meste. Luxusný business a wellnes hotel sa nachádza v pokojnom prostredí v parkovej zóne pri jazere Sĺňava. Celkovo má 25 zariadených izieb v talianskom dizajne, z toho sú dva apartmány a jeden súkromný trojizbový apartmán. „Nehnuteľnosť ponúka tiež možnosti expanzie a rastu. Výhodná investícia podľa aktuálnych ekonomických ukazovateľov ponúka návratnosť do cca 15 rokov,“ presviedča inzerent.

Hotel vo faktoch

Názov: Grand Boutique Hotel Sergijo
Miesto:  Piešťany
Úžitková plocha: 2 890 m²
Cena: 3 750 000 eur + DPH

3. Hotel Bránica

Hotel Bránica Zdroj: Hotel Bránica

Hotel v okrese Žilina sa zaradil medzi dobre hodnotené hneď po otvorení. Štvorhviezdičkový komplex ponúka okrem ubytovania aj wellness a fitnes služby. „Hotel disponuje aj bowlingovou dráhou, vinárňou, wellness centrom, tenisovými kurtami, futbalovým ihriskom, nerezovou vaňou s protiprúdom,“ píše sa v inzeráte.

Hotel vo faktoch

Názov: Hotel Bránica
Miesto:  Belá (okres Žilina)
Úžitková plocha: 5 000m²
Cena: 4 milióny eur + DPH

2. Hotel Tatranec

Hotel Tatranec Zdroj: Hotel Tatranec

V ponuke realitných kancelárií nájdete aj hotelový komplex, ktorý dnes turisti poznajú pod menom hotel Tatranec. Okrem klasického hotela ponúka aj služby kempingu či ubytovania v chatkách. Prednosťou ponuky je najmä rozsiahly pozemok a plány na jeho budúce využitie. „Kapacita inžinierskych sietí na pozemku je dimenzovaná na 1 800 lôžok, možnosť geotermálneho vrtu,“ píše v ponuke realitná kancelária.

Hotel Tatranec vo faktoch

Názov: Hotel Tatranec
Miesto: Tatranská Lomnica
Úžitková plocha: 3000 m² (plocha pozemku 60 000 m²)
Cena: 7 miliónov eur

1. Hotel Panoráma

Hotel Panorama Resort na Štrbskom PleseZdroj: Hotel Panorama Resort

Hotel sa môže pýšiť prvenstvom. Je najdrahšie verejne ponúkaným hotelom určeným na predaj. Majiteľ zaň pýta 17 miliónov eur. „Boli tu už Poliaci, Maďari, Nemci, Ukrajinci, Rusi, ale aj zástupcovia spoločnosti z Kuvajtu. Najčerstvejší záujem máme zo strany čínskych investorov,“ hovoril ešte v marci pre TREND Reality spolumajiteľ hotela Dušan Holeš. Zaujímavé pritom je aj to, že v ponuke realitných kancelárií sa objavuje aj inzerát na odpredaj pohľadávky voči hotelu. Veriteľ si ju cení na 13 miliónov eur.

Hotel Panoráma vo faktoch

Názov: Hotel Panoráma
Miesto: Štrbské Pleso
Úžitková plocha: 2 859 m²
Cena: 17 miliónov eur

  • Tlačiť
  • 8

Tagy hotely