Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na trh prichádza nový developer, stavať chce bývalý partner Penty

21.05.2018, 05:04 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Na realitný trh mieri nový hráč. Stavať chce bývalý partner investičnej skupiny Penta Investments Martin Kúšik. Jeho spoločnosť kúpila pozemky pod pripravovaným rezidenčným projektom v bratislavskej Vrakuni.

  • Tlačiť
  • 0

M. Kúšik odišiel z vedenia finančnej skupiny pred piatimi rokmi. Ako muž číslo tri vtedy prekvapil nielen verejnosť, ale aj ostatných partnerov vo firme. „Budem mať 44 rokov. Uvedomil som si, že ak chcem ešte nejako zmeniť svoj život a stihnúť v ňom viac, musím to urobiť teraz. A nie v šesťdesiatke. Chcem svoj život viac prispôsobiť sám sebe. Mám štyroch malých synov a chcem si ich viac užiť. Režim v Pente je pomerne náročný. Popri ňom to nejde,“ uviedol v rozhovore pre TREND.

Voľný kapitál

V tom čase nechcel spresniť, aké budú ďalšie kroky. „V najbližších mesiacoch budem intenzívne odovzdávať moju agendu kolegom. Leto si chcem užiť s rodinou naozaj naplno a potom mám plány, ktoré ešte zatiaľ nechcem nijako konkretizovať. Musím si to ešte poriadne premyslieť. Na jeseň to bude jasné,“ naznačoval M. Kúšik.

Už v októbri toho istého roka boli známe ďalšie podrobnosti. Bývalý partner sa rozhodol rozbehnúť vlastný investičný fond. Podľa českých Hospodářskych novín mu mala finančná skupina v rozmedzí troch až piatich rokov postupne vyplatiť okolo 400 miliónov eur.

Kúšik MartinZdroj: Maňo Štrauch

V roku 2014 tak vznikol investičný fond Oyssey 44, ktorý M. Kúšik označuje za rodinnú firmu. Jeho doteraz najviditeľnejšou akvizíciou bol vstup do reťazca so športovými potrebami Sportisimo, ktorý má pobočky v Česku i na Slovensku. V roku 2016 odkúpil polovičný podiel od českých Vietnamcov Hong Son Doa a Thai Ngoc Nguyenga.

V tom istom roku pritom vstúpil aj do realitného biznisu. Od rakúskeho realitného fondu Conwert spolu s firmou RSBC kúpili tridsiatku nehnuteľností v Brne, Plzni i Ostrave. Išlo však len o krátkodobú investíciu na zhodnotenie voľných prostriedkov.

Nákup v tichosti

Ešte pred rokom  hovoril o tom, že stále hľadá miesto pre svoje investície. „Chcel by som dať dohromady portfólio piatich firiem, zatiaľ máme zainvestované aj v peniazoch pätinu kapitálu, ktorý máme k dispozícii. Určite nie som v strese z toho, že 80 percent peňazí mám na účte," uviedol podľa českých Hospodářských novín na seminári Klubu investorov VŠE.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)