Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najškaredšia novostavba na Slovensku

01.10.2010, 18:00 | Redakcia TREND Reality

TREND hľadá najnepodarenejší developerský počin (Koniec hlasovania)

  • Tlačiť
  • 0

Aktualizované (1.10.): Hlasovanie o najškaredšiu novostavbu na Slovensku sme ukončili, ideme počítať hlasy. Víťaza vyhlásime 6.10., ďakujeme všetkým, čo sa zapojili. Máme 184 hlasujúcich z celého Slovenska.

Pôvodná správa (zverejnená 27.9.):

Medzi Dunajom a Tatrami a ešte o kus ďalej sa za posledných päť rokov stavalo veľa. Ekonomický boom dodal odvahu aj tým, ktorí nikdy kelňu ani fúrik v ruke nedržali. Fachmanov zasa povzbudil k tomu, že sa dá zarobiť, treba však konať rýchlo. A tak sa stavalo, často zjavne bez ohľadu na to, či je to pekné, alebo bude dlhé roky klať oči okoloidúcim. Dôležité bolo stavať rýchlo, lacno a bez veľkých technických problémov.

Kríza tento živelný vývoj vyzliekla donaha. Zlé stavby sa ťažko predávajú, prenajímajú, často aj draho prevádzkujú. Poučenie z vývoja pred krízou si však možno zobrať iba vtedy, ak si chyby zosumarizujeme a vyhodnotíme. Grémiá architektov sa budú o kvalite diel postavených po roku 2000 určite ešte dlho sporiť.

Nám ide o to, počuť hlas ľudu. Preto vyhlasujeme anketu o slovenskú novostavbu (prípadne rekonštrukciu), ktorá sa najmenej páči. V nasledujúcom formulári môžete určiť dve, ktoré si získali vašu znechutenie zo svojho výzoru, architektonického stvárnenia.

Pre väčšiu chuť do hlasovania odmeníme prvých 40 hlasujúcich, ktorí získajú voľnú vstupenku pre 2 osoby na festival opačného razenia, ako je toto hlasovanie - Architecture Week 2010. Ten sa koná na viacerých miestach Prahy 4.-17. októbra. Portál TRENDreality.sk ako hlavný mediálny partner Dní slovenskej architektúry, ktoré sa v rámci festivalu konajú, bude pri tom.

Hlasovanie ukončené

Výsledky a najškaredšiu stavbu na Slovensku podľa našich čitateľov zverejníme symbolicky 6.10.2010, v deň konania Dňa slovenskej architektúry na pražskom festivale Architecture Week.

Pozrite si aj desať najškaredších budov sveta.

Ste už našim fanúšikom na Facebooku?

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)