Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najväčší český developer opäť nakupoval

03.08.2011, 07:00 | Martin Labanc | © 2011 News and Media Holding

Czech Property Investment Group má ďalšie dve obchodné centrá za 96 miliónov eur

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

cpi

Najväčšia česká realitná skupina Czech Property Investments Group (CPI) stále expanduje. Jej portfólio sa rozšírilo o dve nákupné centrá Olympia v Teliciach a Mladej Boleslave.

Za nehnuteľnosti zaplatila spoločnostiam CA Immo a Union Investment Real Estate 96 miliónov eur. Kúpené centrá sú zároveň prenajaté na 100 percent. Olympia v Mladej Boleslave má 22-tisíc štvorcových metrov prenajímatených plôch. S viac ako 50 obchodmi.

Teplické nákupné centrum prekračuje 32-tisíc štvorcov pre 70 obchodných jednotiek. Najväčším nájomcom oboch centier je reťazec Albert Hypermarket. Segment maloobchodu bol pre CPI najúspešnejší v minulom roku.

CPI vtedy nakúpila nehnuteľnosti, pozemky a budúce developerské zámery v Česku a na Slovensku v objeme štyroch miliárd českých korún. Aktíva skupiny v oblasti maloobchodu dosiahli v roku 2010 celkovú hodnotu 8,435 miliardy korún.

Medi akvizíciami figurovali supermarkety Billa, diskonty Penny Market, hypermarket Interspar, či hobby markety OBI a Bauhaus. Na Slovensku to bola zasa kúpa dvoch hypermarketov Tesco v Čadci a Trebišove. Okrem nich za 40 miliónov eur kúpila sedem pobočiek maloobchodných Family Centier.

Foto na titulke - CPI

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cpi

Diskusia (0 reakcií)