Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nedôvera v akcie pomáha realitám

22.08.2011, 08:45 | Martin Rojko | © 2011 News and Media Holding

Európanov, hľadajúcich bezpečný prístav pre svoje investície v realitách, pribúda

  • Tlačiť
  • 0

Majetnejší Európania, najmä z Nemecka, Nórska a Holandska, dostali opäť chuť na kupovanie nehnuteľností. Zatiaľ čo záujemcovia z Blízkeho východu a Ázie dominujú na trhu od roku 2007, zvýšený záujem badať z celej Európy. Naopak, absentujú kupujúci z Veľkej Británie a Spojených štátov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Quintessentially Estates, ktorá sa zameriava na vyhľadávanie nehnuteľností po celom svete.

Za uplynulý štvrťrok bola agentúra poverená hľadaním nehnuteľností v celkovej hodnote 200 mil. libier, čo je o polovicu viac ako pred rokom. „Nepokoj na akciových trhoch ťahá kupujúcich naspäť do bezpečného útočiska, ktorému dôverujú, teda k nehnuteľnostiam. V spojení s historicky nízkymi úrokovými sadzbami v eurozóne to znamená nárast dopytu,” cituje server Property Wire Penny Mosgrove z agentúry.

Francúzsko je osvedčeným a dlhoročným obľúbencom medzi klientami Quintessentially Estate. K nemu sa pridávajú tzv. výpredajové trhy v Grécku, Taliansku a Portugalsku so slabou domácou ekonomikou. Mimo Európy klientov zaujímajú najmä oblasti v Indickom oceáne, Karibiku a Brazílii.

“Odvrátenou stranou pozitívneho trendu je, že stále pozorujeme opatrnosť britských a amerických kupujúcich, ktorí na trhu absentujú. To v nemalej miere súvisí s dôverou v ich vlastné ekonomiky a meny.” 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)