Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odkladaním sa trh nezlepší

20.04.2010 | Ľuboš Mistrík

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

20.04.2010 | lubos4

Niektoré sa predali za vyvolávaciu cenu čo sa nepáčilo predávajúcemu (čakal viac), tak ich jednoducho víťazom dražby nepredal (umožnili mi to podmienky dražby - malé písmená).

Inak by bola zaujímavá holandská dražba, ktorá by ukázala skutočnú trhovú cenu.

20.04.2010 | Pítí

fuuha, tak to je dosť brutál, že byty z dražby nakoniec nezískali víťazi dražby... ale pozitívny signál je, že už sa začína písať o problémoch developerov, bánk a všetkých, čo sú v kolotoči. Predsa len to vyzerá tak, že sa oplatí čakať. Pretože čochvíľa snáď pochopia, že musia predať aj pod cenu, resp. konečne predávať za reálne ceny na Slovensku a nie za ceny ako v Rakúsku a Nemecku.

20.04.2010 | Derrik

Tak táto veta: "V najhoršej situácii sú podľa Róberta Obložinského z Tatra banky úvery poskytnuté na nákup pozemkov" len dokazuje ako bol / je zvrátený realitný trh. Nech mi niekto vysvetlí ako môže banka poskytnúť úver developerovi, ktorí ani len nevlastní alebo nemá peniaze na pozemok. To tu fakt nebodaj bola taká situácia, že banky poskytovali úveri na 100% projektu?
Nepekné ale na tom všetkom bude to, že tie zlé a zhnité úvery zaplatíme my všetci daňoví poplatníci, keď sa nakoniec tieto úvery budú konsolidovať cez štátnu konsolidačnú banku.

20.04.2010 | palobulla

nebolo to zvrátené, lebo tie n8kupy pozemkov a projektovú prípravu zaplatili ked tak klienti zo záloh, ktoré 200tis. s.r.o.čky vybrali na základe obrázkov a internetovej stránky

20.04.2010 | martin2000

myslim ze v urcitom case to bol dost casty pripad - developer bol v podstate len clovek s telefonom a schopnostou vybavovat. Ludia si kupili maketu bytu, jeho uvodny kapital bol vyzbierany z rezervacnych poplatkov klientov (10 %). Developerom mohol byt temer ktokolvek.

20.04.2010 | mircik

developerom aj BOL takmer ktokolvek.. Prave preto musia vsetcia v biznise zucastneni vynakladat teraz tolko snahy o "ocistenie" a "ozdravenie" realit a developmentu.. Akurat je mi trosku usmevne, ze najviac moralizuju o potrebe pocuvat klienta, ci zamerat sa na to, co klient ziada prave ti, ktori na neho pocas boomu najviac sr**i - velki developeri a zastupcovia bank.

Nejako sa im nehodi do kramu, ze cely sucasny marazmus sposobili bezhlavo rozdavane uvery, ktorych vyska bola len o nieco nizsia ako cisty prijem ziadatela na jednej strane a neustale, ale najme nezmyselne sustavne zdrazovanie projektov developermi po kazdom novom vykope, kazdom dalsom mesiaci ci kazdom dalsom predanom byte na strane druhej.

Ale dobre im tak, nech si to vyzeru, mozno pride casom aj pokora.. Lebo to, co predvadzaju teraz ziadne ponaucenie nie je, len sa na to hraju... hlavne sa nezabudnut potlapkavat po pleciach a zvalovat vinu na vsetkych ostatnych, uplne najradsej na klientov, lebo ti su taki hnusni, ze nechcu kupovat lowcosty za boomve ceny.. no videl to svet? :-)

http://www.stavebne...

20.04.2010 | redfever

Presne tak!!

Alebo ako spieva Kontrafakt: ZIVOT JE BOJ:))

Tak laskavo bojujte vsetci zucastneni, hladajte riesenie, rezervy, orientujte sa na klienta, nie na seba, mozno by stacilo zacat konecne pracovat a rozmyslat...

26.04.2010 | sunkaster1

cisto nezaujate ponuka zastupca 1. narodnej AUKCNEJ recept na tuto situaciu: AUKCIE.