Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Orco nakúpilo pozemky pre tisíc bytov

14.08.2013, 11:00 | lmi | © 2013 News and Media Holding

Český miliardár Vítek pomohol medzinárodnej firme získať parcely

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

cpi, Orco

Spoločnosť Orco, ktorá sa stala jedným zo synoným vzostupu a pádu realitného boomu v strednej Európe získala nové hektáre v Prahe. Chce na nich postaviť tisícku bytov, informuje portál E15.cz.

Za približne trojhektárovú parcelu vďačí firma pôsobeniu miliardára Radovana Víteka. Pôvodne bola totiž zaťažená sporom s bývalým rakúskym majiteľom a prípadu pomohlo až angažovanie sa českého podnikateľa.

Keď totiž Orco pred niekoľkými rokmi chcelo pozemky kúpiť, získalo polovicu a na druhú polovicu firma zaplatila zálohu vo výške 30 miliónov českých korún. A hoci kvôli vypuknutiu finančnej krízy od kúpy odstúpila, pôvodný majiteľ, firma CZA Capital, zálohu nevrátila.

Rokovania sa naťahovali, až kým do sporu nevstúpil R. Vítek ako hlavný akcionár Orca, ktorý pozemky po uzavretí jednaní scelil. Podľa portálu E15.cz sa v transakcii objavuje aj prepojenie na skupinu J&T, no žiadna zo strán sa k obchodu nevyjadrila.

Orco - Praga Hostivař

Aktuálna cena za pozemky nie je známa, predošlý znalecký posudok ich ohodnotil na 120 miliónov korún. Dnes je tu potenciál pre výstavbu zhruba tisíc bytov, prirodzene rozdelený do viacerých etáp. Ide o pozemky na mieste bývalých hál podniku Praga Hostivař.

R. Vítek sa do popredia akcionárskej štruktúry Orca snaží dostať od začiatku tohto roka. Ide o jedného z najbohatších podnikateľov v Česku a na Slovensku, ktorý je aj šéfom realitného impéria CPI. Táto skupina za roky 2011 a 2012 nakúpila v Česku nehnuteľnosti dokopy za takmer 20 miliárd korún.

Foto - Orco Real Estate

  • Tlačiť
  • 0

Tagy cpi, Orco

Diskusia (0 reakcií)