Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Orco opäť prepadá do straty

07.09.2011, 07:00 | ml

Za prvý polrok 2011 ich spoločnosť zaznamenala na úrovni o 7,5 milióna eur

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Orco

Napriek tomu že developersko-investičná spoločnosť Orco Property Group nedávno oznámila príchod nového akcionára, jej hospodárenie sa stále prepadá. Akcionársku posilu predstavuje spoločnosť Morgan Stanley, prostredníctvom svojho realitného fondu Morgan Stanley Real Estate Investing. Stane sa tak najväčším držiteľom akcií.

Podľa portálu ihned.cz straty Orca dosiahli za prvý polrok až 7,5 milióna eur. Ešte vlani pritom firma vykázala zisk 238 miliónov eur. Medziročné tržby tak klesli o viac než polovicu na 73,6 milióna eur.

Orco má problémy s dlhmi už niekoľko rokov. Kvôli nim sa firma kótovaná na pražskej burze vyše roka nachádzala v režime súdnej ochrany pred veriteľmi. V máji minulého roka zasa parížsky obchodný súd schválil Orcu obchodný plán, ktorý zahŕňal splatenie dlhu spoločnosti do roku 2020.

Jednou z posledných aktivít spoločnosti bol predaj rozostavaného projektu na Lipskom námestí v centre Berlína za 89 miliónov eur. Na Slovensku chcela prestavať bratislavský pivovar Stein. Projekt však šiel do dražby. Na Kolibe zasa stojí za rezidenčným komplexom Parkville.

Foto na titulke - Flickr

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Orco