Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Osemstobytový ružinovský projekt Bergamon kúpila YIT

03.11.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Developerská a stavebná spoločnosť YIT kúpila ďalší veľký dlho pripravovaný projekt v Bratislave. Fínsko-slovenská firma získala viac ako šesťhektárový pozemok v Ružinove, kde je už viac ako deväť rokov pripravovaný projekt Bergamon s osemsto bytmi.

  • Tlačiť
  • 0

YIT plánuje začiatok výstavby na budúci rok. Chce tu vybudovať novú štvrť s bývaním, službami, oddychovými, športovými zónami a zeleňou. Výstavba má prebiehať v niekoľkých na seba nadväzujúcich fázach. Prvá etapa prinesie viac ako sto bytov. Novú podobu projektu predstaví v najbližších mesiacoch.

Pozemok sa nachádza medzi areálom Doprastavu Services na Bajkalskej, ulicami Mlynské Nivy, Hraničná a diaľnicou D1. Projekt Bergamon získal pred dvomi rokmi územné rozhodnutie. Vlani sa začalo stavebné konanie na prvú etapu, ktoré bolo prerušené.

Neprehliadnite

Územné rozhodnutie počíta na ploche 6,5 hektára s výstavbou deviatich bytoviek, dvoch apartmánových domov a piatich kancelárskych objektov. Samostatne stojace budovy majú dosahovať výšku osem až 12 podlaží.

Celkovo tu môže podľa platného povolenia vzniknúť 721 bytov, 88 apartmánov a 1 725 parkovacích miest. Z nich 1 235 má byť v podzemných garážach a 490 na teréne. Administratívne budovy majú stáť pozdĺž diaľnice a izolovať byty od hluku. Uprostred areálu mal byť park s jazierkom.

Pôvodná developerská spoločnosť Bergamon patrí portugalskej skupine Mota-Engil, ktorá na Slovensku realizovala niekoľko infraštruktúrnych projektov a bytovú Perlu Ružinova.

YIT vstúpila na slovenský trh v roku 2010 akvizíciou spoločnosti Reding. Začínala projektmi, ktoré odkúpila od iných spoločností zväčša už s územným alebo stavebným povolením. Pred dvomi rokmi vydražila za 8,5 milióna eur areál bývalého pivovaru Stein po skrachovanom developerovi Orco Property Group.

V projektoch Tarjanne, Villinki, Kivikko a Tammi spolu už dokončila alebo aktuálne stavia takmer 550 bytov. Ďalších takmer toľko isto jednotiek plánuje v ďalších etapách Tammi a v rozbiehajúcom sa Steine 2.

Jediným nebytovým projektom YIT na Slovensku je dvojica administratívnych budov Reding Tower. V novšej z nich aj sídli.

Zobraziť Bergamon na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 0

Tagy realitné investície, YIT

Diskusia (0 reakcií)