Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Outlet vo Voderadoch budú dražiť druhý raz. Cena značne klesla

07.08.2019, 05:02 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Medzi Bratislavou a Trnavou, kúsok od diaľnice D1 leží na ploche 15-tisíc metrov štvorcových opustený areál. Na 1 300 parkovacích miestach už mesiace nikto nestál. Projekt prvého slovenského outletu, ktorý mal byť slovenskou obdobou obľúbeného rakúskeho Pandorfu, nevyšiel. Po piatich turbulentných rokoch fungovania sa areál nachádza medzi dvomi kolami dražby. A jeho vyvolávacia cena rapídne padá.

  • Tlačiť
  • 3

One Fashion Outlet vo Voderadoch sa bude dražiť v druhom kole. Dražobná spoločnosť ho aktuálne potenciálnemu záujemcovi ponúka za sedem miliónov eur. 

V prvom kole dražby sa kupec nenašiel, 26. augusta – po druhom kole – bude známe, či prepad o tri milióny z pôvodnej vyvolávacej ceny 10 miliónov eur bude posledný, alebo nešťastný príbeh outletu bude pokračovať. 

Na dražbe nikto nebol

„V súčasnosti je objekt vo veľmi dobrom stave. Infraštruktúra objektu pozostáva z dvoch hlavných budov, ku ktorej prislúcha takmer 1 500 parkovacích miest, v strede objektu je lokalizované jazierko, uprostred ktorého sa nachádzajú priestory, kde bola prevádzkovaná kaviareň. Objekt je kompletne vybavený a vhodný pre prevádzkovanie obchodných, reštauračných a voľnočasových prevádzok. Daný objekt sa draží ako celok,“ opisuje areál Dražobná spoločnosť.

Neprehliadnite

V prvom kole dobrovoľnej licitácie, ktoré sa konalo začiatkom júla, sa nenašiel nikto, kto by mal o outlet skutočný záujem. Napriek tomu, že podľa informácií TREND Reality o objekt prejavil interes investor, na dražbe sa nezúčastnil.

A tak zostal prvý slovenský outlet príznačne na ocot – opustený uprostred polí. Nepomohlo ani to, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy dražba, outlet, prepad, Voderady