Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Panorama City bude mať nového suseda, pozemky Ryby kúpil HB Reavis

17.05.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na Mlynských nivách sa pripravuje ďalší projekt. Developer HB Reavis kúpil pozemky bývalého podniku Ryba neďaleko mosta Apollo. Aj keď firma neprezradila, čo s pozemkom urobí, je veľmi pravdepodobné, že rozšíri kancelárske plochy rýchlo rastúcej oblasti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Pozemky bývalého podniku Ryby sa nachádzajú oproti komplexu Panorama City medzi Košickou a Pribinovou ulicou. „Samotný  pozemok má veľký potenciál. Je na nároží v rušnej križovatke, má výbornú viditeľnosť a dopravné napojenie. Okolo tohto bodu prejde denne množstvo ľudí,“ vysvetľuje pre TREND Reality Head of development HB Reavis Slovakia Jakub Gossányi.

Využitie pozemkou s celkovou výmerou 6 248 štvorcových metrov developer nechcel spresniť. J. Gossányi poukazuje na to, že tu môže byť jedna zo zastávok plánovanej nadzemnej dráhy. „Pozemok sa nachádza v dotyku s rozvíjajúcou sa časťou mesta Nivy, kde vzniká nová biznis zóna, nové rezidenčne projekty. Potenciál má samozrejme tiež blízkosť  Dunaja a nábrežia,“ naznačuje J. Gossányi.

Neprehliadnite

Pre HB Reavis ide po dlhšom čase o novú slovenskú akvizíciu. „Tým, že máme v Bratislave rozpracovaných a pripravovaných niekoľko projektov, pri nových akvizíciách sme sa v posledných rokoch sústredili najmä na ostatné trhy, na ktorých pôsobíme. Keď však vidíme vhodnú príležitosť, nebojíme sa ísť do toho. Aj keď máme množstvo aktivít v zahraničí, Slovensko je pre nás stále veľmi dôležitý trh,” vysvetľuje Marian Herman, CFO HB Reavis Group.

Je veľmi pravdepodobné, že na pozemku vyrastie nové administratívne centrum. Doplní tak projekty od J&T Real Estate Panorama Business a Triangel. V tesnej blízkosti pritom vyrastá aj projekt Sky Park od Penta investments, ktorý tiež ponúkne kancelárie. Len v utorok TREND Reality informovali o tom, že susedný areál Gumonky kúpila firma blízka J&T Real Estate.

Celá oblasť Nív prechádza výraznou premenou a podpisuje sa pod ňu aj HB Reavis, ktorý realizuje projekt Twin City. Okrem neho developer pripravuje aj prestavbu problémového projektu Apollo Business Center I.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy clo, internetový obchod