Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pasienky čaká veľká premena. Začal ju majiteľ Domu športu, pridá sa JTRE s Kmotríkom

17.12.2019, 05:02 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

V Bratislave je stále viacero lokalít, kde sa na rozdiel od blízkeho okolia rozvoj zastavil a čakajú, kým dostanú novú tvár. Svetlejšiu budúcnosť podľa všetkého bude mať veľká zóna v okolí Pasienkov, z ktorej sa postupne vytrácal život. Sčasti sa dokonca stala obľúbenou lokáciou pre bezdomovcov. Dnes sa však opäť dostáva do centra pozornosti developerov.

  • Tlačiť
  • 2

Odkedy si väčšinu Pasienkov rozdelili developeri, mnohí Bratislavčania sa obávali o osud športovísk v lokalite. Zóna v posledných rokoch pustla, majitelia územia dlho neprezentovali žiadne plány.

Najviac pozemkov v lokalite v rámci mestskej časti Nové Mesto majú v rukách developer J&T Real Estate (JTRE) a podnikateľ Ivan Kmotrík, obaja sa k nim dostali už dávnejšie.

Podelené Pasienky

Značnú časť pozemkov na Pasienkoch vlastní oficiálne spoločnosť Tesako, ktorá ich pred vyše desaťročím získala za zvláštnych okolností.

Tesako vtedy vlastnila firma Realment Equity Management Limited so sídlom na Cypre. Pozemok aj štadión v areáli Tehelného poľa získala Tesako od akciovej spoločnosti ŠK Slovan Bratislava futbal za „symbolickú korunu“ a následne spolu uzavreli zmluvu o prenájme štadióna na tréningy futbalistov, kým sa nepostaví nový stánok.

Neprehliadnite

Ľudovít Černák, vtedajší šéf predstavenstva akciovej spoločnosti ŠK Slovan Bratislava futbal, tento predaj nevedel pre média dôveryhodne vysvetliť. Zdôvodňoval to tým, že Tesako pomôže s výstavbou nového štadióna. Do Slovana následne oficiálne vstúpil podnikateľ Ivan Kmotrík. 

Ivan KmotríkZdroj: TASR

Firma Tesako pozemok vymenila s mestom, vďaka čomu sa dostala k pôde na vedľajších Pasienkoch, kde trénoval klub Inter. Tým sa zmeny v pozemkoch neskončili. Bratislavský magistrát následne 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Dom športu, Ivan Kmotrík, J&T Real Estate