Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Päť realitiek dostalo pokutu

17.07.2013, 10:00 | SITA

Protimonopolný úrad potrestal kancelárie za stanovenie provízií a poplatkov

  • Tlačiť
  • 0

Protimonopolný úrad SR pokutoval päť realitných kancelárií za stanovenie rozmedzia provízie, výšky spracovateľského poplatku a záväzok nekonkurovania si.

Tieto kroky posúdil úrad podľa zverejnených informácií ako dohodu o určovaní cien a obmedzení odbytu. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 8. júla 2013.

Potrestané realitky sú Reality Full Service, Sigma Reality a Spišreal zo Spišskej Novej Vsi, Agentreal z Košíc a Benard zo Starej Ľubovne.

Traja podnikatelia využili podľa úradu inštitút urovnania, preto sa im pokuta znížila o 30 percent. Keďže išlo o menších podnikateľov s nižšími obratmi, celková výška pokuty predstavovala podľa úradu 4 131 eur.

Protimonopolný úrad sa zameral najmä na preventívny a výchovný účinok pokuty a pripomína podnikateľom, že dohody o cenách, rozdelení trhu a obmedzení odbytu bude naďalej prísne sledovať a postihovať.

Ilustračná foto na titulke – Flickr

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)