Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pivovar Stein kúpil realitný investor Orco

23.01.2007, 17:39 | Peter Kremský | © 2007 News and Media Holding

Nehnuteľnosti v centre Bratislavy majú väčšiu hodnotu, ako varenie piva.

  • Tlačiť
  • 0

Luxemburská realitná spoločnosť Orco, podľa svojej správy, po niekoľkých mesiacoch rokovaní odkúpila Pivovar Stein, a.s. Spoločnosť je vlastníkom tradičného bratislavského pivovaru v širšom centre hlavného mesta na Legionárskej ulici, ktorý vznikol v roku 1873.

Hodnota trojhektárového areálu pivovaru v zóne, kde sa pozemky predávajú nad úrovňou 10-tisíc Sk za m2, sa blíži k pol miliarde korún. Spoločnosť pritom v minulom roku predpokladala ročné tržby zhruba dvesto miliónov.

Podľa vyjadrenia predsedu dozornej rady Pivovaru Stein Zoltána Szitása pre portál tvojepeniaze.sk sa pivo v hlavnom meste variť neprestane, pretože Orco sa zaviazalo zachovať jeho výrobu. Na druhej strane pivovar využíva svoje kapacity takmer 750-tisíc hektolitrov piva ročne iba na zhruba 20 percent, takže veľká časť jeho areálu leží ladom.

Orco si preto zrejme dalo za úlohu využiť ho a zhodnotiť jeho lukratívnu polohu. Bude to v krátkom čase po košickom Cassovare už druhý mestský pivovar na Slovensku, ktorého areál sa zmení na kancelárie alebo obchody. O zámeroch so Steinom sa luxemburská firma chystá informovať budúci týždeň.

stein_01_upr.jpg

Orco Property Group investuje do nehnuteľností, v posledných rokoch vo zvýšenej miere v strednej Európe a na jadranskom pobreží. Široké aktivity má v Českej republike.

Na Slovensku Orco nedávno ohlásilo začiatok výstavby luxusného rezidenčného projektu Parkville  v prominentnej bratislavskej štvrti na Kolibe. Očakávaná prestavba pivovaru Stein na administratívny a obchodný komplex má potenciál stať sa jedným z najzaujímavejších brownfieldových projektov na Slovensku.

Ilustračné foto – Alena Technovská 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)