Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poplatok za rozvoj: Premárnená šanca

13.03.2017 | Peter Kysela | Atrios

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

13.03.2017 | Roman Kanala

V novembri som na margo toho legislatívneho nepodarku napísal blog

Ďalší legislatívny paškvil: miestne poplatky "za rozvoj"
08.11.2016
https://blog.etrend...

Odvtedy sa ten zákon už novelizoval, ale zas hlúpo a bolo tam ponechaných mnoho nedotiahnutých detailov.

Legislatívny proces na Švajčiarsku po švajčiarsky je pomalý a prijatie zákona trvá i cez jedno volebné obdobie. Preto sú zákony pripravované dôkladne a musia byť konsenzuálne, aby sa nestalo, že ďalšia vláda ten zákon jednoducho zruší. Zákony sa snažia riešiť ozajstný existujúci problém tak, aby nový zákon priniesol všetkým niečo pozitívne. Niekomu možno viac, ako inému, ale všetci musia súhlasiť a tešiť sa. Inak to nemá cenu prejsť. Nik nebude napínať svaly, zadupávať opozíciu do blata, či ukazovať, kto je väčší pes. Potom sa nestáva to, že ešte pred vstupom zákona do platnosti ho treba súrne upravovať, lebo narobí viac škôd, ako úžitku. Legislatívne ficohemženie je trapas a prázdne pozlátko.

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát