Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poplatok za rozvoj: Premárnená šanca

13.03.2017 | Peter Kysela | Atrios

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

13.03.2017 | Roman Kanala

V novembri som na margo toho legislatívneho nepodarku napísal blog

Ďalší legislatívny paškvil: miestne poplatky "za rozvoj"
08.11.2016
https://blog.etrend...

Odvtedy sa ten zákon už novelizoval, ale zas hlúpo a bolo tam ponechaných mnoho nedotiahnutých detailov.

Legislatívny proces na Švajčiarsku po švajčiarsky je pomalý a prijatie zákona trvá i cez jedno volebné obdobie. Preto sú zákony pripravované dôkladne a musia byť konsenzuálne, aby sa nestalo, že ďalšia vláda ten zákon jednoducho zruší. Zákony sa snažia riešiť ozajstný existujúci problém tak, aby nový zákon priniesol všetkým niečo pozitívne. Niekomu možno viac, ako inému, ale všetci musia súhlasiť a tešiť sa. Inak to nemá cenu prejsť. Nik nebude napínať svaly, zadupávať opozíciu do blata, či ukazovať, kto je väčší pes. Potom sa nestáva to, že ešte pred vstupom zákona do platnosti ho treba súrne upravovať, lebo narobí viac škôd, ako úžitku. Legislatívne ficohemženie je trapas a prázdne pozlátko.

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul,

REB.sk predaj 2,5 izbový byt, Dunajská ul, REB.SK exkluzívne Ponúkame na predaj nadštandardný 2,5 izbový, Dunajská ulica, Staré mesto Byt má úžitkovú plochu 95,20 m2 + terasa o výmere 14,65 m2.

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe Reb.sk predáva 5-izbový penthouse na Kolibe. Byt má podlahovú plochu 183,20 m2 + terasy o výmere 155,80 m2, nachádza sa na najvyššom poschodí .

Pridať inzerát