Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Popradský pivovar už búrajú

21.03.2013, 05:40 | SITA

Pivovarníci postavia na jeho mieste byty aj obchody

  • Tlačiť

Spoločnosť Pilsberg investment už začala s búraním popradského pivovaru. Na mieste, kde sa takmer dvesto rokov varilo pivo, plánuje firma postaviť multifunkčné centrum s názvom Pivovar Poprad.

„Búracie povolenie sa správoplatnilo začiatkom februára a je platné do konca roka 2013,“ spresňuje Marián Balaj zo spoločnosti Pilsberg investment. Búracie práce potrvajú maximálne do polovice júla tohto roku.

Búrať sa budú všetky objekty okrem sladovne, ktorá je stále v prevádzke. Exteriér sladovne sa podľa M. Balaja dočká rekonštrukcie, aby ladil s novopostavenými objektmi.

Na pozemku po bývalom pivovare v centre Popradu vyrastie súbor viacerých budov, ktorých dominantou bude Retail Centrum. Po ukončení výstavby by mala táto investícia v prvej fáze zamestnať okolo 200 ľudí. S výstavbou plánuje spoločnosť začať ihneď po zbúraní objektov pivovaru a získaní stavebného povolenia.

Podľa pôvodných zámerov investora mal na mieste pivovaru vyrásť okrem obchodného centra aj deväťpodlažný hotel, desaťposchodová administratívna budova a celej lokalite mali dominovať tri bytové domy s 18, 17 a 14 podlažiami, pričom najvyšší z nich by mal mať výšku viac ako 68 metrov. Či sú tieto plány aktuálne, zatiaľ nie je známe.

„K ostatným otázkam sa momentálne vyjadriť nevieme, pretože prebiehajú rokovania medzi našou spoločnosťou a jednotlivými investormi,“ dodáva M. Balaj.

Projekt v pôvodne odhadovanej investícii sto miliónov eur, ktorý má prepojiť centrum Popradu so sídliskom Juh, získal územné povolenie vlani v lete.

Len niekoľko desiatok metrov od areálu bývalého pivovaru sa na mieste zatvoreného obchodného domu Prior už niekoľko rokov pripravuje výstavba ďalšieho obchodného centra. Koncom augusta minulého roka zmenil majiteľ neaktuálny reklamný banner na objekte. Podľa neho má byť obchodné centrum Forum Poprad otvorené v roku 2014. Za viac ako pol roka od jeho umiestnenia sa zmenilo len to, že okolo bývalého Prioru pribudlo oplotenie.

Bez viditeľnej zmeny je aj stavba obchodného centra Horse. Základný kameň poklepal ešte v roku 2006 aj prezident Ivan Gašparovič. Už niekoľko rokov však stavba stojí.

Vizualizácie – Jančina architekti

  • Tlačiť