Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Postavia na Slovensku nový hrad? Inzeráty lákajú na miliónový biznis

17.10.2017, 05:07 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Aj cez inzerát môžete lákať na miliónový biznis. V ponuke realitných kancelárií nájdete okrem bežných nehnuteľností aj lukratívne pozemky. Častokrát ich majitelia nevedia nájsť kupca aj niekoľko rokov.

  • Tlačiť
  • 5

Predaj bytu, pozemku či domu cez inzerát je bežný u nás aj v zahraničí. V prípade nehnuteľností, ktorých hodnota sa počíta na niekoľko miliónov eur, je však prax iná. Majitelia si zväčša najmú renomovanú poradenskú spoločnosť, ktorá sa o predaj postará. Príkladom je napríklad predaj lukratívnej Vydrice v bratislavskom Starom Meste, ktorú v ponuke realitných kancelárií nenájdete.

Nájdu sa však aj majitelia nehnuteľností, ktorí postupujú klasickou cestou. A na Slovensku ich nie je vôbec málo. TREND Reality sa prostredníctvom portálu Nehnuteľnosti.sk pozrel na ponuku pozemkov na trhu. Pri žiadnej ponuke nebol uvedený jej majiteľ a pri dešifrovaní pôvodu sme vychádzali z indícií, ktoré boli v inzeráte prezradené. Výsledkom je rebríček desiatich najdrahších pozemkov na slovenskom trhu, ktoré sa predávajú cez inzerát.

10. Areál pri Dolnozemskej ceste 

Pozemky v Petržalke určené na šport a rekreáciuZdroj: Google Street View

Aj v hlavnom meste sa nájdu pozemky veľkých rozmerov, ktoré sa predávajú na inzerát. V Petržalke na Dolnozemskej ceste núka štvorica personálne prepojených firiem pozemky s rozlohou vyše 50-tisíc štvorcových metrov. Ich využitie je však obmedzené na športoviská a rekreačné účely. Zaujímavosťou je, že vo všetkých firmách figuruje spolumajiteľ developerskej skupiny Cresco.

Fakty o pozemku

Lokalita: Petržalka (Dolnozemská cesta)
Majiteľ: Šport Centrum Petržalka, Popper, Rezerva, JM-B1
Rozloha: 50 000 m²
Cena: 5 750 000 €

9. Pozemky pri Senci

Pozemky v SenciZdroj: Google Street View

Na predaj je aj pozemok pri Senci, ktorý má byť súčasťou projektu Nový Senec. „Podľa aktuálnej Územnoplánovacej dokumentácie (ÚPD) mesta Senec – Regulačný plán je územie, na ktorom sa pozemok nachádza, schválené na funkčné využitie: Bývanie, služby a drobné prevádzky,“ píše sa v inzeráte. Majiteľ je čerstvý, je možné, že inzerát bude v najbližších dňoch z ponuky stiahnutý. 

Fakty o pozemku

Lokalita: Senec
Majiteľ: Agro Ivi
Rozloha: 62 146 m²
Cena: 6 076 000 €

Pokračovanie článku - stránka 1 z 4
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

  • Tlačiť
  • 5