Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozemky za Starým mostom sa opäť predávajú

10.10.2006, 13:18 | Peter Kremský | © 2006 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Bratislavský magistrát opäť ponúkne záujemcom takmer 10-hektárový pozemok na pravom brehu Dunaja za bratislavským Starým mostom. Bude ho znovu predávať prostredníctvom ponukového konania za rovnakých podmienok ako pri poslednom zrušenom konaní.

Ako agentúru SITA informovala predsedníčka výberovej komisie Viera Kimerlingová, na pondelkovom zasadnutí rozhodli o opätovnom vyhlásení ponukového konania, záujemcovia, ktorí sa zúčastnili predchádzajúceho konania si svoje ponuky prevzali a podpísali vyhlásenie, že boli v neporušených obálkach. Ponuky bude magistrát prijímať do 24. októbra do 13:00, komisia ponuky otvorí v ten istý deň o 17:00.

Mestskí poslanci komisii odporučili zrušiť ponukové konanie na septembrovom zasadnutí bratislavského zastupiteľstva pre administratívno-technické nedostatky pri prijímaní ponúk. Minulý týždeň komisia rozhodla o zrušení konania.

Ponuku predložili spoločnosti HB Reavis Management, ERSTE SAVM, BP Enterprise a Menolli. Mesto chcelo pozemkami pôvodne kompenzovať zníženie veže pri Auparku, ale keď dostalo viacero ponúk, ktoré niekoľkonásobne prevýšili pôvodnú ponuku, riaditeľka bratislavského magistrátu sa rozhodla vybrať kupca cez ponukové konanie.

Za pozemok na petržalskom nábreží ohraničený Starým mostom, Kočánkovou, Klokočovou a Einsteinovou ulicou požaduje mesto okrem minimálnej ceny osemtisíc korún za štvorcový meter aj vyše 35 miliónov za budovy, ktoré tu stoja. Spolu trinásť nehnuteľností - napríklad šesť ubytovní, sklady, jedáleň, či kotolňa - je vo vlastníctve mesta.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)