Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozemok pri Prístavnom moste zmenil majiteľa v dražbe

04.02.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Rozsiahle parcely so starými objektmi na ulici Mlynské Nivy pri bratislavskom Prístavnom moste majú nového vlastníka. Pozemok s výmerou vyše 2,8 hektára nachádzajúci sa za garážami na Prístavnej ulici získala v dražbe domáca spoločnosť Koruna Finance, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 0

„Zaujímali sme sa o to už dlhšie a dávali aj ponuky. Napokon sme parcely získali až vo štvrtom kole dražby,“ vysvetľuje Gustáv Laca, konateľ investorskej firmy. Pozemok predtým patriaci medzinárodnej skupine Dorchester ponúkala viac než dva roky v dražbe financujúca Sberbank.

V súčasnosti na ňom stoja ešte staré objekty, ako sú haly, cestná váha, sklady či opravárenské dielne. Nový majiteľ plánuje výstavbu polyfunkčného komplexu v súlade s územným plánom i urbanistickou štúdiou Mlynské Nivy – západ.

Podľa schválenej regulácie tu môže mať 70-percentný podiel bývanie a zvyšok má byť občianska vybavenosť. „Nemáme ešte žiadne povolenia, zatiaľ ani nemožno hovoriť o konkrétnej podobe projektu či termínoch,“ hovorí G. Laca. Odhaduje ale, že tu možno postaviť 75-tisíc m2 hrubej nadzemnej podlažnej plochy.

Neprehliadnite

Firma je v kontakte aj s majiteľmi susedných parciel, najmä s rakúskou skupinou CA Immo, ktorá chce vedľa postaviť polyfunkčný komplex Harbour City. V minulosti mal priniesť 37-podlažnú vežu a menšie šesťpodlažné objekty, o súčasnej podobe  nie sú známe podrobnosti. Podľa informácií TREND Reality však príprava projektu napreduje.

V hre je aj rekonštrukcia ulice Mlynské Nivy, ktorá dnes slúži najmä pre prístup k biznis centrám či divoké parkovanie. Spracovaná urbanistická štúdia počíta s jej rozšírením na štyri pruhy a pokračovaním popod Bajkalskú až do Prievozu. Je to však otázka ďalekej budúcnosti.

Spoločnosť Koruna Finance nedávno vlani na jeseň predala iný veľký pozemok neďaleko – šlo o časť projektu Klingerka na Prístavnej ulici, ktorú získala skupina J&T Real Estate. „Zvažovali sme ďalšie investície, a hoci sme sa o pozemok po firme Dorchester zaujímali dlhšie, kúpa krátko po predaji iných parciel, nám prišla termínovo vhod,“ dodáva G. Laca.

Na lokalitu v ohraničení ulíc Bajkalská, Mlynské Nivy, Prievozská a Plynárenská je už dlhšie spracovaná urbanistická štúdia podrobne mapujúca územie i jeho potenciál. Majú ty vyrásť bytové domy v podobe projektov Jarabiny, CityPark Ružinov či bytoviek od skupiny Benuga. Okrem toho aj obchodné centrum, park či ďalšia administratíva.

Zobraziť Nivy Slo na väčšej mape

Vizualizácia – Nivy Slovakia

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)