Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite sa, ako si predstavujú nové PKO

17.02.2011, 12:15 | lmi | © 2011 News and Media Holding

Vizualizácie nového PKO a promenády, aj oprášenie starých návrhov

  • Tlačiť
  • 15

Situácia okolo nového PKO sa mení z mesiaca na mesiac. Najskôr zvláštny predaj pozemkov, neskôr ešte čudnejšie odovzdávanie budov do správy a dohody o prenajímaní si budúcej sály, ktorú by mesto veľkodušne obsadilo na niekoľko rokov.

Developerské spoločnosti Cresco a J&T Real Estate stojace za investorskou Henbury Development napokon koncom vlaňajška predstavili nové PKO tak, ako si ho predstavujú. Firma prestala hovoriť o River Parku II a dobudovanie promenády začala prezentovať práve cez Park kultúry a oddychu. Zdanlivý mier medzi mestom a investorom narušili právne analýzy občianskych aktivistov a proti nim stojace právne analýzy developera z úvodu tohto roka.

V súčasnosti hrozí medzi oboma stranami súd, kde sa bude každá snažiť dokázať svoju pravdu a prestáva tak byť isté, že sa raz naozaj bude búrať. Viac informácií o aktuálnom štádiu prinášame v druhej správe, ktorú si prečítate tu.

Na tomto mieste si pozrite vizualizácie, ako by mohla promenáda okolo nového PKO vyzerať a na záver aj pôvodnú predstavu developera.

Pôvodné návrhy pre River Side, resp. River Park II:

Vizualizácie – Henbury Development

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Cresco, J&T Real Estate, PKO