Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite sa, ako si predstavujú nové PKO

17.02.2011 | lmi

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

17.02.2011 | vlado80

Verím, že nové PKO sa napokon podarí postaviť. Osobne nerozumiem aktivistom, ktorí bránia schátranú budovu so schátraným nábrežím, na ktorých renováciu mesto nemá peniaze.

18.02.2011 | lebowski22aktivisti sa nedaju pochopit. ich uvazovanie nieje racionalne. mozno je to nejaky druh tupej zavisti. takej tej slovenskej. radsej nech tu mame smetisko, nez by tu mal niekto na tom zarobit.

oni nevidia ten prinos, ktory tym ziskaju, ze tam konecne budu moct ist na vychadzku s deckom. oni ho nechce vidiet. ich proste serie to, ze niekto na tom zarobi miliony.

18.02.2011 | vlado80

...presne, jediné čo z toho číha je závisť a snaha ublížiť, zneškodniť a znemožniť za každú cenu. Ak by tam bolo nejaké detské centrum, škola, alebo by to bola oddychová zóna ako napr. železná studnička, tak aktivistov plne podporujem. Ale ten, kto sa bol pozrieť si musí urobiť názor sám. Je to jedno smetisko a bordel, chodníky sú už rozpadnuté, budovy schátrané a samotná budova PKO morálne aj technicky zastaraná...Radšej mať zrevitalizované nábrežie nech sú tam aj sklo-betónové kocky, ale toto čo je teraz určite nie...

17.02.2011 | Andrej_sk

paci sa mi, kolko zelene je vzdy na podobnych developerskych vizualoch. Neviem, kde sa vzdy vytrati v realite a namiesto stromov je len par vetchych metliciek. Nemalo by to byt postihovane rovnako prisne ako podvodna reklama?

17.02.2011 | al0

je aj vybudovanie dazdoveho pralesa

17.02.2011 | Nex

,ze keby to vyzeralo podla vizualizacii tak nech to postavia, ale konecny vysledok je zvacsa upraveny v prospech ziskov developera...

17.02.2011 | Derrik

Prosím autora vizualizácií, nech mi vysvetlí kde sa stratila hlavná cesta. Predsa každému je jasné, že to nábrežie nie je také široké medzi Dunajom a hlavnou cestou.

17.02.2011

skutočne sa inak nedá nazvať rozdiel medzi vizualizáciami a skutočnosťou - radšej nech sú tam len stromy a chodník, ľudia sa tam budú cítiť lepšie ako medzi týmito sklenenými nezmyslami
ja ako jeden z rodených BA s jedným svojim hlasom som proti výstavbe takého niečoho (ani to neviem definovať)

17.02.2011 | Clapham

Z pôvodného návrhu mám zmiešané pocity... idea vyzerá byť v poriadku no architektúra/exteriéry budov mi prídu " nevhodné".
Prime location ako sú pozemky pri rieke a ktoré majú rozšírit a prezentovť centrum mesta si zaslúžia kvalitnejší design budov. Rešpektujem, že každý má subjektívny názor na exteriéry, no tieto budovy sa mi javia dosť "cheap", bez nápadu a originality -okrem galérie. Ako budúca výkladná skriňa Bratislavy,mi príde že design by mal využiť viacej rieku (otvoriť sa k nej-balkóny, terasy smerom k nej) potrebuje menej "kockatosti" a viacej oblejších tvarov.
Mám pocit ze určitá čast projektu mi pripomína skôr panelákovu architerktúru zo sídliska ako výkladnú skriňu mesta.
Každopádne, projekt vyzerá zaujímavo len by to chcelo ešte vychytať detaily.

17.02.2011 | Nicollass

Bola by skoda, keby tam ostala ta stara rachotina. Mesto aj tak nikdy nebude mat peniaze na jej rekonstrukciu.

18.02.2011 | coco

Chápem,že staré má ustúpiť novému. Malo by to však byť lepšie, ako to staré. Tá nová hrôza čo je zatiaľ vybudovaná, určite nie je (môj subjektívny názor)asi lepšia. Je to ako facka do tváre, nemá to ľudský rozmer. Dobre, PKO je stará rachotina. Mesto však takú príjemnú sálu, na konanie rôznych kultúrnych podujatí, nemá. Sedliacky rozum mi hovorí, že by stačila rekonštrukcia. Bola som sa pozrieť v Kempinsky River Park. Taký chaotický interiér ťažko vidieť. Sú tam použité drahé materiály + lacné tapety, doplnený hrozným nábytkom(nepohodlnými kreslami) a celkový dojem je neestetický. Vždy platilo menej je viac.
Ak toto má byť merítkom estetiky, tak potom neviem.
Tanečnú sálu v PKO zatiaľ v Bratislave nič nenahradilo.

18.02.2011

plný súhlas - bratislava ako keby úplne zabudla na termín - rekonštrukcia budovy

je pravdou, že pri výstavbe týchto sklených krabíc bude lepšie ich o 15 rokov zbúrať a postaviť niečo nové, ale v prípade PKO by si to asi viac pýtalo rekonštrukciu, ako celé nábrežie úplne sprzniť

19.02.2011 | buakaw

Ja som bol tiez v Kempinski a interier hotela sa mi velmi pacila a kvalita kupelne je tazko vobec s nejakou inou porovnavat. Takze je to vec vkusu (mozno ja ho nemam) ale hotel Kempinski sa mne paci. A lacne tapety, mozno su skarede, ale urcite nie lacne, to mi verte.

20.02.2011 | Suger

Preco ta vizualizacia nejde dalej, preco sa neukaze, ze tieto skalule su v ostrom kontraste s castou historickeho centra Vydrica, Bratislavskym hradom na kopci a nedaleko zacinajucim historickym centrom zacinajucim domom sv.Martina. To je ako pastou do oka.
Take sme svedkami masivnej reklamy a zaposobenia na verejnu mienku bratislavcanov zo strany Cresco,J&T Real Estate a Henbury Development, coho dosledkom su aj tieto clanky v Trende.

20.02.2011

súhlas

to ako sa mesto sprznilo výstavbou týchto sklených kociek nemá obdobu v modernej historii. To len rimania ničili všetko kam prišli a čo dobyli.
Možno tak za 15 r. alebo i skôr uvidíme ako budú vyzerať tieto haraburdy postavené z lacných materiálov, stačí sa trochu pozornejšie pozrieť na apollo alebo ako sa to volá na prievozskej ul., tie zatečence a pod.