Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prázdnych kancelárií ubúda, trh v Bratislave zažíva zlaté časy

09.08.2018, 11:00 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Prázdnych kancelárskych priestorov je menej, nové transakcie pribúdajú a celková atmosféra na trhu je priaznivá. Aj takto by sa dala charakterizovať aktuálna situácia na trhu s prenájmom kancelárskych priestorov v hlavnom meste.

  • Tlačiť
  • 0

V druhom kvartáli 2018 dosiahla celková ponuka kancelárskych priestorov v Bratislave takmer 1,74 milióna štvorcových metrov, vyplýva zo správy o kancelárskom trhu od Bratislava Research Forum (BRF), združenia realitných poradenských spoločností Cushman & Wakefield, CBRE, Colliers International a JLL.

Medzikvartálny rast

Až 60 percent z tejto ponuky tvoria kancelárske priestory v štandarde A a 40 percent kancelárske priestory v štandarde B. V rámci celkovej ponuky kancelárskych priestorov má 28 budov (v celkovej výmere viac ako 537-tisíc štvorcových metrov) certifikát  zelenej, resp. trvalo udržateľnej budovy – buď certifikáciu LEED alebo BREEAM.

Transakcie, ktoré boli uzatvorené počas druhého kvartálu 2018, dosiahli výmeru 54 900 štvorcových metrov, čo predstavuje medzikvartálne 102-percentný nárast transakcií. Nové nájmy v tomto kvartáli predstavovali štvrtinu všetkých transakcií, predprenájmy tvorili 57 percent, prerokovanie nájmov predstavovalo 13 percent všetkých transakcií a päť percent patrilo expanzií.

Neprehliadnite

V druhom kvartáli 2018 bola najväčšia zaznamenaná transakcia na trhu prenájmu kancelárskych priestorov vo výmere 26 400 štvorcových metrov. Pochváliť sa ňou mohol projekt Twin City Tower. Okrem tejto transakcie boli podľa analýzy zaznamenaných ďalších deväť transakcií, ktoré presiahli výmeru 1 000 štvorcových metrov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bratislava Research Forum, BRF, Twin City

Diskusia (0 reakcií)