Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predaj City Areny či Aupark Tower rekord nepriniesol. Predpovedajú ho na tento rok

28.02.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Objem realitných transakcií na slovenskom trhu vlani dosiahol úroveň 820 – 825 miliónov eur, vyplýva z dát poradenských spoločností CBRE a JLL. Rekord z roku 2016 tak napokon nebol prekonaný, no dá sa očakávať, že sa tak stane v tomto roku. V rámci regiónu strednej a východnej Európy bol vlaňajšok najsilnejší od roku 2007.

  • Tlačiť
  • 0

Slovenský trh zaznamenal vlani podľa CBRE realitné transakcie na úrovni 825,5 milióna eur. Spoločnosť JLL ich vyčíslila na podobnej výške – 820 miliónov eur.

V porovnaní s rokom 2017 išlo o značný nárast – predvlani dosiahli investície 525 miliónov. V roku 2016 to však bolo až 853 miliónov, čo bola rekordná úroveň.

Najväčší objem transakcií sa zrealizoval v oblasti retailu (46 %), nasledoval segment kancelárskych nehnuteľností (32,6 %) a segment priemyselných nehnuteľností (20 %), uvádza CBRE. Rovnaké poradie uvádza aj druhá z realitných poradenských spoločností JLL.

„Pozitívne makroekonomické a trhové podmienky, vysoká miera obsadenosti, rast HDP i ekonomická a politická stabilita sú dôvody, prečo Slovensko priťahuje stále viac investorov,“ komentuje JLL.

Predali sa Mlyny, Aupark Tower či logistické haly

Vlani bolo na Slovensku uzatvorených spolu 26 obchodných transakcií s priemernou výškou 31 miliónov eur. Viac ako polovica – 16 transakcií – sa zrealizovalo v Bratislave, zvyšných desať v regiónoch Slovenska.

Neprehliadnite

Počtom transakcií išlo o najúspešnejší rok, nie však objemom, najúspešnejší bol v tomto prípade z pohľadu investícií do komerčných nehnuteľností spomínaný rok 2016.

Viac peňazí sa na slovenskom trhu preinvestovalo v prvom polroku 2018, keď sa udiali obchody za 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CBRE, JLL, realitné investície

Diskusia (0 reakcií)