Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Priemyselný park v Trenčíne mení majiteľa, prechádza pod fond Arca Capital

07.01.2019, 11:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Koncom minulého roka bol na slovenskom trhu uzavretý ďalší významný obchod na realitnom trhu. Priemyselný park Trenčín s rozlohou 120-tisíc štvorcových metrov získala skupina Redside, v ktorej má podiel Arca Capital.

  • Tlačiť
  • 0

Skupina Redside informuje, že priemyselný park pri Trenčíne kúpila za takmer 90 miliónov eur. Na základe toho hovorí o najväčšej transakcii vlaňajška tohto typu na slovenskom trhu.

Predávajúcim je taiwanský výrobca AU Optronics, ktorý si pri Trenčíne závod postavil v roku 2010. Robil tu servis LCD obrazoviek. Okrem tejto spoločnosti tu sídlia aj ďalšie firmy z oblasti automotive a elektroniky, ako výrobca brzdových komponentov Akebono Brake Slovakia, Adient Slovakia, Johnson Controls či Hella Slovakia.

Z pohľadu rozlohy industriálnej plochy bol AU Optronics tretím najväčším developerom podľa vlastnenej plochy skladov a hál – viac majú na Slovensku len Prologis, vlastník viacerých parkov na západnom Slovensku, a P3, ktorému patria parky pri Bratislave a Žiline.

Vysoký počet záujemcov

Trenčiansky priemyselný park sa nachádza v bezprostrednej blízkosti diaľnice D1. V 150-kilometrovom okruhu má šesticu automobiliek – Kia, Hyundai, PSA Peugeot Citroen, Volkswagen, Jaguar Land Rover a Audi.

Pre Redside ide o prvú akvizíciu na Slovensku, ktorá je zároveň úvodným krokom na vytvorenie nového podfondu zameraného na priemyselné a logistické nehnuteľnosti v regióne strednej a východnej Európy.

Ide o súčasť fondu Nova Real Estate, v ktorom si Redside buduje portfólio komerčných nehnuteľností. V podfonde I sa dosiaľ zameriaval 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Arca Capital

Diskusia (0 reakcií)