Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

River Park - finálne leštenie novej štvrte

15.08.2010 | Peter Kremský

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

15.08.2010 | mato4ever

Nielen že je na tenšom pozemku ako eurovea, ale je aj hrubší. Tisne sa teda na jednej strane až nad rieku, na druhej strane nad cestu. Kým eurovea výškovo zapadá do okolia, obrí riverpark dobre že neprevyšuje hradný kopec (tie tri komunistické paneláky sa tam tiež nejako extrémne nehodia). River park (skôr river concrete - park tam bol predtým) stojí na mieste bývalej zelene a vysokých stromov, eurovea stojí rozumnejšom mieste.
River park pre mňa ostane ikonou developerského šantenia ešte veľmi dlho.
Na druhej strane ako cyklista oceňujem, že tam aspoň namaľovali tie zelené čiary (ale mačacie hlavy niesú ktovieaký cyklistický terén), i keď to bolo asi skôr z donútenia ako z iniciatívy. Eurovei toto chýba.

15.08.2010 | hurahura

V súčasnosti sa dokončuje stavba dominanty River parku na nábreží Dunaja. Záleží nám na tom, aby toto nové reprezentatívne centrum Bratislavy poskytovalo príjemné prostredie aj pre okoloidúcich. Vzhľadom na to sme sa rozhodli pre jeho okrášlenie a oživenie.
V spolupráci s Tatranským okrášľovacím spolkom by sme chceli preniesť aspoň štipku unikátnej tatranskej prírody priamo do centra Bratislavy. Projekt s pracovným názvom „Kúsok Tatier v Bratislave" zahŕňa vybudovanie originálneho tatranského žulového chodníka s tatranskými rázcestníkmi a farebnými značkami. Krásu prírody akoby preniesť z tatranskej doliny.

Plánujeme doviezť originálnu tatranskú žulu a v Tatrách nakúpiť pôvodné dreviny (kosodreviny, jedle, limby), kvety a byliny, ktoré autenticky rastú v Tatrách. Našou predstavou je priblížiť ľuďom a návštevníkom krásu prechádzky okolo Studenovodských vodopádov pod hrebeňom Lomnického a Slavkovského štítu . Projekt navrhne profesionálny architekt. K spolupráci chceme prizvať aj TANAP a niektoré environmentálne zamerané občianske združenia ako napr. VLK. Odborným garantom by mal byť špecialista - botanik, ktorý sa vyzná v problematike Tatranského biotopu.
Financovanie projektu by sme chceli zabezpečiť darmi investorov, obyvateľov Bratislavy a členov a BOS a TOS.

16.08.2010 | nordix1

Kusok Tatier v Bratislave ? staci tam zabit bilboard s reklamou na TMR a je to vybavene...

"V obchodných prevádzkach pozdĺž Dunaja by mali nájsť miesto najmä kaviarne a reštaurácie, samozrejme v lete so sedením vonku. Nábrežiu to dodá určite veľkú atraktivitu a bude tak konkurovať v obľúbenosti nábrežiu pri Eurovei."

Nuz Eurovea sa konkurencie bat ozaj nemusi, toto je len lacna kopia.

16.08.2010 | Petra R.

tak toto ma zabilo...najprv zdevastovat polovicu Tatier nenazranou developerskou aktivitou a potom budovat Tatry v centre hlavneho mesta...kedze je to napad z dielne JaT, ani ma jeho nezmyselnost neprekvapuje...co vsak (este stale) prekvapuje je drza odvaha porovnavat euroveu s riverparkom, myslim ze to tu vyssie uz niekto napisal - riverpark zabil park co tu bol predtym, eurovea skulturnila nevyuzivanu priemyselnu zonu v centre mesta...drobny rozdiel, vsak?

16.08.2010 | maronti

Takze v centre bratislavy bude vodopad-super :) ..mozno preto River park :) lebo zatial mi to nedochadza, pretoze prirodzene napojenie na dunaj tu nie je zda sa ziadne..no a mozno i kamzika, svista dovezu - hm, toto ma az tak nestve, pousmial som sa..ale ta posledna veta:"Financovanie projektu by sme chceli zabezpečiť darmi investorov, obyvateľov Bratislavy a členov a BOS a TOS". Tak aby sme sa na to vyskladali aj vsetci obcania SR lebo este pridu s teoriou, ze nakoniec robia v hlavnom meste reklamu nielen Tatram (ak nie sebe)..

16.08.2010 | sunkaster1

Ja by som to s Euroveou vobec neporovnaval. V zasade je v RP len hotel a restauracie. V Eurovei je nakupne stredisko, kopec zelene, priestor pre podujatia, restauracie, hotel.

Podla mna uplne ine poradie (byty a kancelarie nepocitam).
Ja osobne tam s rodinou nemam velku chut ist a zastavit sa tam - mam pocit tlaku z tych vysokych budov na pomerne uzkej promenade. Nemam si tam co vychutnat - akurat sa popritom prejdem za desat minut a idem dalej.