Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ružinov chce stavebnú uzáveru na Štrkovci aj nové územné plány zón

20.10.2014 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Vedenie bratislavského Ružinova hovorí o stavebnej uzávere i nových územných plánoch. Regulovať výstavbu chce okolo jazera Štrkovec, v lokalite Ostredky, v Trnávke i v areáli chátrajúcej Cvernovky pri autobusovej stanici.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Stavebnú uzáveru na Štrkovci chceme vyhlásiť do doby prijatia územných plánov zóny, ktoré pripravujeme v tejto lokalite tri,“ hovorí starosta Dušan Pekár. Podľa neho spomedzi 27 pečiatok rôznych inštitúcií chýba ešte potvrdenie od hlavného mesta.

Mestskí poslanci schválili zadania trojice plánov ešte začiatkom tohto roka. Po politikoch tak majú nastúpiť urbanisti a architekti, ktorí majú prísť so svojou víziou ďalšieho rozvoja územia. Plány by mala následne mestská časť prerokovať aj s verejnosťou. K ich prijatiu je tak ešte ďaleko, navyše sa v uplynulých rokoch diskutovalo o niekoľkých rôznych podobách rekreačnej lokality.

Pri Štrkovci sú citlivé najmä dva projekty. Výstavba na veľkom parkovisku z východnej strany jazera, kde mal najprv vyrásť vežiak a neskôr menší bytový dom Monte Verde. Druhým projektom je premena a plánovaná kompletná prestavba hotela Junior, miesto ktorého bola navrhnutá kruhová polyfunkčná stavba s bytmi, apartmánmi, kanceláriami a obchodmi.

Ružinov by rád videl stavebnú uzáveru aj na Ostredkoch. Spoločnosť Riston chystá výstavbu na viacerých miestach sídliska. Pribudnúť mali parkovacie domy, kultúrny pavilón, ihrisko i dostavby piatich starších panelákov. Zámer počítal so 131 bytmi a vychádza z pôvodne menšieho plánu na výstavbu dvoch bytoviek na existujúcom parkovisku.

Revitalizácia štvrte Ostredky - vizualizácia (1)Zdroj: Riston

Mestská časť má momentálne schválený územný plán zóny Krajná-Bočná na Trnávke a tesne pred schválením je Trnávka-stred. Okrem toho je už známy autor územného plánu zóny Cvernovka, rozsiahleho brownfieldu pri autobusovej stanici.

Na základe verejného obstarávania bude na dokumente pracovať architekt Peter Žalman. Okrem iného je autorom pamätníku obetiam holokaustu na mieste zbúranej židovskej synagógy v centre Bratislavy. V rámci Cvernovky ho čaká citlivé územie v pešej dostupnosti do centra, komplikované vlastnícke vzťahy a záujmy i vysoké očakávania Bratislavčanov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Štrkovec, územný plán

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát