Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ružinov chce stavebnú uzáveru na Štrkovci aj nové územné plány zón

20.10.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Vedenie bratislavského Ružinova hovorí o stavebnej uzávere i nových územných plánoch. Regulovať výstavbu chce okolo jazera Štrkovec, v lokalite Ostredky, v Trnávke i v areáli chátrajúcej Cvernovky pri autobusovej stanici.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Stavebnú uzáveru na Štrkovci chceme vyhlásiť do doby prijatia územných plánov zóny, ktoré pripravujeme v tejto lokalite tri,“ hovorí starosta Dušan Pekár. Podľa neho spomedzi 27 pečiatok rôznych inštitúcií chýba ešte potvrdenie od hlavného mesta.

Mestskí poslanci schválili zadania trojice plánov ešte začiatkom tohto roka. Po politikoch tak majú nastúpiť urbanisti a architekti, ktorí majú prísť so svojou víziou ďalšieho rozvoja územia. Plány by mala následne mestská časť prerokovať aj s verejnosťou. K ich prijatiu je tak ešte ďaleko, navyše sa v uplynulých rokoch diskutovalo o niekoľkých rôznych podobách rekreačnej lokality.

Pri Štrkovci sú citlivé najmä dva projekty. Výstavba na veľkom parkovisku z východnej strany jazera, kde mal najprv vyrásť vežiak a neskôr menší bytový dom Monte Verde. Druhým projektom je premena a plánovaná kompletná prestavba hotela Junior, miesto ktorého bola navrhnutá kruhová polyfunkčná stavba s bytmi, apartmánmi, kanceláriami a obchodmi.

Ružinov by rád videl stavebnú uzáveru aj na Ostredkoch. Spoločnosť Riston chystá výstavbu na viacerých miestach sídliska. Pribudnúť mali parkovacie domy, kultúrny pavilón, ihrisko i dostavby piatich starších panelákov. Zámer počítal so 131 bytmi a vychádza z pôvodne menšieho plánu na výstavbu dvoch bytoviek na existujúcom parkovisku.

Revitalizácia štvrte Ostredky - vizualizácia (1)Zdroj: Riston

Mestská časť má momentálne schválený územný plán zóny Krajná-Bočná na Trnávke a tesne pred schválením je Trnávka-stred. Okrem toho je už známy autor územného plánu zóny Cvernovka, rozsiahleho brownfieldu pri autobusovej stanici.

Na základe verejného obstarávania bude na dokumente pracovať architekt Peter Žalman. Okrem iného je autorom pamätníku obetiam holokaustu na mieste zbúranej židovskej synagógy v centre Bratislavy. V rámci Cvernovky ho čaká citlivé územie v pešej dostupnosti do centra, komplikované vlastnícke vzťahy a záujmy i vysoké očakávania Bratislavčanov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Štrkovec, územný plán

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát