Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

S dobrým riadením mohol outlet prežiť. Máme aj záujemcu, ktorý ho chce oživiť

24.01.2020 | Martin Poláš

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

24.01.2020 | shaggy

O tie Voderady musí byť fakt záujem, keď si musia platiť takýto reklamný článok plný kecov.

"štandardná prax pri dražbe nehnuteľnosti je, že si objekt necháte ohodnotiť znaleckým posudkom. Ten však pri takom type nehnuteľnosti, ako sú Voderady, takmer nikdy neodráža reálnu trhovú cenu"
Wtf? Tak akú cenu stanoví znalecký posudok? Hodnotí to podla toho, že keby na Zem prišli mimozemšťania, ktorý k svojmu životu potrebujú nevyhnutne hlinu, tak bezcenné pole má zrazu hodnotu miliárd?
Ak znalec nevie určiť trhovú hodnotu (čo je jediná reálna hodnota majetku v tom čase), tak nie je znalec, ale čistá veštica, podobne ako všetci makroekonómovia.

"Ak dala banka do projektu povedzme 14 miliónov, ale z dražby získa len šesť, je ten rozdiel čistá strata? ...takže v čase dražby ich to nezasiahne ako priama strata, lebo tú si odpísali už v rámci minulých období"
Jasne, že je to pre nich strata. Ak do niečoho vrazím 14 jednotiek a vráti sa mi 6 jednotiek, tak mi je jedno, či som pred vladárom urobil nejaké papierové odpisy, reálne som nezarobil.
Ale chápem, od reklamného článku (a otázok priamo na dražobníka) nemôžem očakávať seriózne odpovede.

24.01.2020 | Koba

jop realne banka prerobila ale danovo si to odpisala a teda z vynosnych operacii nezaplatila dan... takze usetrila na dani a jej strata je o to nizsia. ak v buducnosti nejake peniaze dostane, zdani ich ako novy vynos

24.01.2020 | bluehen

Nechapem zmyslu tejto drazobnej firmy preco ju ta banka plati plus cele to divadlo. Evidentne projekt predat v kratkom case nemusi. Rovnaku pracu by spravila hocaka realitka.

24.01.2020 | martin33

Po par rokoch bez udrzby to bude prakticky nepredajne. Teda banka to musi alebo rychlo predat alebo davat peniaze na udrzbu.

24.01.2020 | Niless

Banka mala urobit aukciu nie drazbu, kto da najviac dostava pravo uzavriet zmluvu s vlastnikom a basta.

24.01.2020 | Andrej_sk

o tom istom je aj drazba. ak su zaujemcovia a cenu navysuju, ak nie su zaujemcovia, aukcia dopadne rovnako.

28.01.2020 | čézare

pamatam si tu na trende clanky ked to cele zacalo a prekrikovali sa tu majitelia jedneho - voderady a druheho zaciatok senca ake super outlety budeme mat a ako tam urcite budeme chodiť a prestaneme chodit do Rakuska ... tento 2 pokus zatial o predaj je smiesny a ukazuje na to, že bez ohladu ako to vyzera a v akom stave je ten objekt. Je to bez sance ozivit a prevádzkovať .... nikto tam nebude chodiť specialne po dostavaní City Areny v TT ... a to rastie dalsie nakupne v Nitre ... skratka myslieť si, ze ja sa z BA vyberiem najhorsim dopravným smerom niekde na stred pola pred TT ... je na omyle aj keby tam adidasky stali 20 Euro tam nepojdem ... čo stáť aj tak nebudú ... lebo tolko nestoja ani v Rakusku v outlete ...
Outlet ozajstný uz nie je ani Parndorf ... bol na zaciatku dnes tam mate všetko za normalne ceny akurát su tam možno častejšie akcie .... co ale Parndorf ma a bude mať navždy je jeho poloha (SR, HU a balkanska trasa dialnice) ... ideálny smer z BA dialnica vždy prazdna ... množstvo obchodov rozmanitosť a možnosť výberu .... a v neposlednom rade to viem vždy spojiť aj s výletom na Neusiedler See a dobry Viedensky rezeň ... vsetko toto nikdy nebude mat pole pri Voderadoch ... kupit to kúpy iba niekto kto tam preperie Love alebo iný sialenec alebo tam spravi logistiku ak bude dovod a poziadavka okolia ... ak vobec