Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

SachsenFonds kúpil priemyselný park v Bratislave

04.09.2007, 12:11 | Peter Kremský | © 2007 News and Media Holding

Nemci získali areál v Devínskej Novej Vsi od skupiny J&T za 1,5 miliardy korún.

  • Tlačiť
  • 0

Finančná skupina J&T  predala ďalšiu zo svojich realitných investícií. Novým majiteľom spoločnosti DNV Park, s.r.o., vlastníka logistického parku v Devínskej Novej Vsi na severozápadnom okraji Bratislavy neďaleko areálu automobilky Volkswagen sa stala spoločnosť Industrial Real Estate (IRE), s.r.o., ktorá patrí do mníchovskej skupiny SachsenFonds.

IRE získala podľa informácií hovorcu J&T Maroša Sýkoru stopercentný obchodný podiel na spoločnosti DNV Park. Celková hodnota kontraktu podľa neho prevyšuje 45 mil. eur (1,5 mld. Sk) a Nemci ju zaplatia postupne pri obsadzovaní parku. Predávajúcim bola cyperská firma Logistic Park Development Limited z Nikózie.

V areáli s rozlohou 27 300 m2 majú prevádzky spoločnosti ako VW ESS, Hella, MC Syncro, HTS, Garay, Schnelecke a ďalšie. Logisticko-montážny park v Devínskej Novej Vsi developovali J&T Real Estate, a.s. a Immo Industry Group N.V. a podľa uzavretej zmluvy bude J&T naďalej zabezpečovať jeho manažment. Park sa podľa M. Sýkoru rozprestiera na území bývalej tehelne, zahŕňa i časť, ktorú pôvodne developovala nemecká firma Küster a územie medzi oboma areálmi.

westend_tower_upr.jpg

Partner skupiny J&T Peter Korbačka zdôrazňuje, že jeho skupina vybudovala niekoľko priemyselných parkov a prispela tak k vytvoreniu podmienok pre viacerých zahraničných investorov a stoviek pracovných miest. „Príchod finančných investorov je druhým krokom a som šťastný, že naším partnerom v Devínskej Novej Vsi sa stala skupina SachsenFonds,“ hovorí P. Korbačka.

,,Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať tento priemyselno-logistický park,“ hovorí výkonný riaditeľ IRE Stefan Pfisterer. „Vďaka prestížnej klientskej základni a veľmi dobrej polohe bude tvoriť základ pre naše rozvojové zámery v regióne.“

Industrial Real Estate je dcérskou spoločnosťou SachsenFonds Group, jednej z vedúcich nemeckých investorských spoločností. Spravuje prostriedky viac ako 50 000 investorov v hodnote vyše 4 miliárd eur (135 mld. Sk) vo viacerých krajinách západnej a strednej Európy, ale aj v USA a Austrálii.

J&T je významnou domácou finančnou skupinou s aktivitami aj v oblasti realitného developmentu. V minulosti už vybudovala logistické centrá v Trnave a Dubnici, ktoré predala finančnému investorovi AXA. Objem investícií, ktoré chce J&T v rámci realitných projektov na Slovensku investovať presiahne v nasledujúcich 5 rokoch podľa M. Sýkoru 30 miliárd korún.

Najdôležitejšími projektmi, ktoré J&T realizuje v oblasti realít je napríklad River Park, rekonštrukcia vežiaka Tower 115 a výstavba Panorama City. Rekonštruuje aj niekoľko tatranských hotelov a prevádzkuje lyžiarske strediská. Pripravuje sa rozširovanie existujúceho kancelárskeho komplexu Westend na Patrónke, J&T má aktivity aj na pravom brehu Dunaja.

Ilustračné foto - Peter Kremský

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)