Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slavia Capital predáva projekt v Prešove

22.06.2011, 08:45 | Ľuboš Mistrík | © 2011 News and Media Holding

Finančná skupina počíta so spoluinvestorom i predajom 340 bytov

  • Tlačiť
  • 0

Na slovenskom realitnom trhu pribudol ďalší rozpracovaný projekt na predaj. Obytný komplex pod názvom Trirosa Prešov ponúka na predaj rovnomenná akciová spoločnosť, za ktorou stojí skupina spoločností Slavia Capital.

Projekt prístupný z ulíc Tehelná a Na rúrkach sa v súčasnosti nachádza v štádiu právoplatného územného rozhodnutia. "Účasť skupiny v ďalšej fáze je plánovaná vo viacerých variantoch, do úvahy prichádza tak spoluinvestorstvo ako aj odpredaj celého projektu," hovorí Peter Benčurik, hovorca Slavia Capital.

Developerská spoločnosť plánovala blízko Sídliska III na 3,5-hektárovom pozemku postaviť 12 bytoviek s celkovým množstvom presahujúcim 340 bytov. Z toho približne polovica mala byť dvojizbových, spoločnosť dnes uvádza priemernú výmeru bytu na úrovni 76 štvorcových metrov.

Projekt mal priniesť aj 359 parkovacích miest, zastavaná plocha dosahuje podľa plánov 26-tisíc m2. Na pozemku sa momentálne nachádzajú sklady a nevyužívané budovy, ktoré treba zbúrať.

Pôvodné odhadované náklady na výstavbu dosahovali 23 miliónov eur. Pôvodne sa počítalo s výstavbou v štyroch etapách a dokončovaním bytov v rozličnom štádiu holobytu, či štandardu až do roku 2014. Predpokladá cenová úroveň bytov má podľa ponuky pre investorov dosahovať 1 000 až 1 200 eur za štvorec. Spoločnosť neuvádza, či s daňou alebo bez.

"Perspektívnosť projektu je momentálne umocnená vzhľadom na postupný rozvoj mesta Prešov a príchod nových investorov, ktorý si vyžiada aj aktivizáciu v oblasti bytovej výstavby," presviedča P. Benčurik.

Slavia Capital okrem toho ešte v roku 2008 otvorila päťhviezdičkový hotel Albrecht pri bratislavskom Slavíne. V Prešove sa chystali aj ďalšie projekty, mnohé z nich však vrátane najväčšieho od britského fondu Letterstone, spolu s príchodom finančnej krízy už nepokračujú v príprave.

Vizualizácia – Slavia Capital

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Slavia Capital

Diskusia (0 reakcií)