Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slavomír Hatina predáva pozemok na Šancovej

05.03.2012, 11:27 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Firma známeho podnikateľa ponúka polyfunkčný projekt v Bratislave za 1,3 milióna eur

  • Tlačiť
  • 1

V centre hlavného mesta pribudol ďalší developerský projekt na predaj ešte pred štartom výstavby. Za projektom niekoľkých bytov, obchodných a kancelárskych priestorov stojí prostredníctvom investorskej firmy Ľadová, s.r.o., Branislav Hatina, predávajúcim je firma Biatec Group Slavomíra Hatinu.

Ide o projekt dvoch samostatne stojacich budov spojených podzemnými garážami. Pozdĺžny pozemok s výmerou niečo vyše tisíc m2 spája ulice Ľadová a Šancová, kúsok od parku na Račianskom mýte. K projektu je vydané aj územné rozhodnutie spolu s projektovou dokumentáciou.

Podľa nej sa počíta s výstavbou dvoch objektov. Vyšší vyrastie do siedmeho ustúpeného podlažia pozdĺž hlavného bulváru. Na prvých štyroch podlažiach sa počíta s prenajímateľnými apartmánmi na ploche zhruba 800 štvorcov. Nad nimi, na ploche 628 m2 majú vyrásť byty. Ich konkrétne číslo projekt nespomína, podľa odhadov TRENDreality.sk môže ísť zhruba o desať jednotiek.

V druhom, nižšom päťpodlažnom, objekte orientovanom smerom na Ľadovú ulicu má vzniknúť zhruba 600 štvorcov komerčných priestorov. Počíta sa s administratívou, obchodmi i službami. Pod oboma budovami môže developer vybudovať dvojpodlažné podzemné parkovisko s kapacitou 42 státí.

Cena zverejnená na oficiálnej webstránke projektu dosahuje 1,35 milióna eur bez DPH, čo znamená 1 290 eur/m2. Vlastníkom pozemkov je bez záložných práv spoločnosť Ľadová, predávajúcim je MIC management spol. s r.o., ktorej stopercentným vlastníkom je Biatec Group a.s. Predsedom predstavenstva je Slavomír Hatina, známy zo Slovnaftu i ako spolumajiteľ skupiny Slovintegra.

Zobraziť Ľadová na väčšej mape

Vizualizácia - Ľadová, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 1