Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stanicu aj bulvár na Nivách by mali otvoriť na jeseň

21.01.2020 | TASR

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

21.01.2020 | Staromestsky bonvian

Hm, takze meskaju s vratenim cesty nam obyvatelom len rok?

22.01.2020 | citatelTrendu

Nemalo to byť otvorené už v lete? Toto je už naozaj drzosť od ivestora HB Reavis a mesto im dúfam udelí vysokú pokutu za záber verejných priestorov a jednej z najdôležitejších ulíc v meste. Investori tu nemôžu mať klondajk, ale jasné jasné pravidlá.

23.01.2020 | shalalii

ziadnu pokutu mesto samozrejme udelovat nebude. to nie je bezodplatny zaber verejneho priestranstva, to je rekonstrukcia mlynskych niv.
ze tato nakoniec potrva presne tolko, kolko vystavba shoppingu a tempo prac pripomina archeologicky prieskum vopred samozrejme nikto netusil. ani ked takto pred rokom povolil hned po nastupe do funkcie uplnu uzavierku do minulej jesene, ani ked po pol roku zistil, ze treba prekreslit cyklopruhy a prace budu trvat este jeden rok a dokoncia ich zhodou okolnosti presne vtedy, ked uz reavis nebude potrebovat priestor pre zariadenie staveniska.
to nevymyslis, to je vallo.

23.01.2020 | Valec57

Nie, malo to byť na rok a pol komplet, alebo na dva roky s tým, že MHD sa tam pustí po cca polroku. Pôvodne sa zvažoval ten druhý variant, nakoniec sa dohodol prvý s tým, že zároveň príde k zmene projektu tak, by tam bolo vhodnejšie riešenie ulice pre nemotorové druhy dopravy.

24.01.2020 | citatelTrendu

Určite to malo byť Valec57 uzavreté až do jesene? mne sa zdá že leto sľubovali. Ak predĺžia uzávierku, mesto má právo na pokutu.

24.01.2020 | shalalii

neviem, o akych dvoch rokoch rozpravas. nikdy nic take zverejnene nebolo. po pol roku mala byt pripravena komunikacia pre mhd, povolenie na uzaveru bolo od 15.2.2019 do 31.8.2020. a k ´dohode’ o druhom variante doslo neskor.
faktom je, ze cestu otvoria vtedy, ked ju nebudu potrebovat na zariadenie staveniska. a zdovodnuju to prekreslenim cyklopruhov a pridanim jedneho prechodu pre chodcov, ako ty hovoris :”aby tam bolo vhodnejšie riešenie ulice pre nemotorové druhy dopravy.”
byvam kusok odtial, denne vidim, akym tempom prace na komunikacii napreduju.