Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Statik dostal trest za zrútenie časti komplexu 3nity

07.08.2017, 15:34 | SITA

Statik problémových projektov 3nity, Apollo Business Center 1 a Centroom Ján Tomčáni dostal trest vo výške 30 mesiacov podmienečne a zákaz vykonávať povolanie v odbore stavebníctva na šesť rokov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

„Okresný súd Bratislava II uznesením zo dňa 17. júla pripustil späťvzatie odporu Okresnej prokuratúry Bratislava II proti trestnému rozkazu Okresného súdu Bratislava II zo dňa 23. februára," uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak pre agentúru SITA s tým, že trestný rozkaz tým nadobudol právoplatnosť.

„Z dôvodu tohto späťvzatia odporu a tým právoplatného skončenia uvedenej trestnej veci súd zrušil aj termín hlavného pojednávania, vytýčený na ôsmeho augusta," dodal P. Adamčiak. Statika súd uznal vinným z prečinu všeobecného ohrozenia.

Neprehliadnite

Prípad sa týka kolapsu strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012. Súd v tomto prípade už statikovi uložil trestným rozkazom podmienečný trest, vzhľadom na podaný odpor však súd musel vytýčiť hlavné pojednávanie. Pôvodne bolo vypísané na máj, neuskutočnilo sa však, keďže žaloba nebola doručená zástupcom poškodených.

Strecha komplexu Trinity sa zrútila v júli 2012. Dôvodom podľa polície bolo neprimerané zaťaženie. V súvislosti so statikom sa hovorilo aj pri problémoch Apollo Business Centra 1 v Bratislave, z ktorého sa museli nájomníci vysťahovať a tiež piešťanskej budovy Centroom, ktorú musia opraviť. Obe budovy mali problémy so statikou.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy 3nity, Apollo, Centroom, statika

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát