Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stavbári žiadajú od vlády záväzný plán výstavby diaľnic

28.12.2016 | SITA

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

28.12.2016 | Roman Kanala

Štát by mal mať záujem, aby sa odborné kapacity v rezorte nestrácali. K tomu treba dať stavbárom zákazky. Ale to neznamená, že firmy budú zákazky dostávať ako doživotnú rentu. Ani to neznamená, že ich budú dostávať všetci. Dostávať ich bude stavebná branž.

Zo strany štátu by malo ísť o to, aby neboli prekážky konkurencii, ako kartely, podvodné bankroty, obchádzanie zákona. Ďalej by štát mal zrušiť prekážky podnikaniu, ako finančná a nefinančná buzerácia firiem, nútené úverovanie štátu firmami cez DPH, ale tiež zrušiť minimálnu mzdu a súbeh výpovednej lehoty s odstupným. To by pomohlo mobilite pracovnej sily a umožnilo by to firmám naberať si pracovnú silu podľa potreby s vedomím, že ich potom budú môcť bez penality znovu vypustiť do prírody.

Švajčiari dávajú prácu jednej špecifickej branži a to je razenie tunelov. Skúsenosti z minulosti ukázali, že ak je pridlhá pomlčka medzi dvoma stavbami, firma poprepúšťa špecialistov a potom sa už nedarí znovu poskladať tím. Ďalšie zakázky sú potom drahšie. Dnešné razenie už nie je ako kedysi, keď bol jeden inžinier a niekoľko tisíc robotníkov. Tretina až polovica pracovníkov sú vysoko kvalifikovaní odborníci, ktorí ak sú prepustení, prácu si budú musieť hľadať aj na druhom konci sveta. A potom treba prijímať nových pracovníkov tiež zďaleka. Ľudské zdroje sa môžu stať limitujúcim faktorom produktivity s postupujúcim technickým pokrokom, keď už zamestnanci nie sú jednoduchí vymeniteľní robotníci. Tak sa plynulo stavajú nové a nové tunely. Potreba existuje stále. Ale potom neslobodno mať v krajine Žilinu.

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát