Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stavbári žiadajú od vlády záväzný plán výstavby diaľnic

28.12.2016 | SITA

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

28.12.2016 | Roman Kanala

Štát by mal mať záujem, aby sa odborné kapacity v rezorte nestrácali. K tomu treba dať stavbárom zákazky. Ale to neznamená, že firmy budú zákazky dostávať ako doživotnú rentu. Ani to neznamená, že ich budú dostávať všetci. Dostávať ich bude stavebná branž.

Zo strany štátu by malo ísť o to, aby neboli prekážky konkurencii, ako kartely, podvodné bankroty, obchádzanie zákona. Ďalej by štát mal zrušiť prekážky podnikaniu, ako finančná a nefinančná buzerácia firiem, nútené úverovanie štátu firmami cez DPH, ale tiež zrušiť minimálnu mzdu a súbeh výpovednej lehoty s odstupným. To by pomohlo mobilite pracovnej sily a umožnilo by to firmám naberať si pracovnú silu podľa potreby s vedomím, že ich potom budú môcť bez penality znovu vypustiť do prírody.

Švajčiari dávajú prácu jednej špecifickej branži a to je razenie tunelov. Skúsenosti z minulosti ukázali, že ak je pridlhá pomlčka medzi dvoma stavbami, firma poprepúšťa špecialistov a potom sa už nedarí znovu poskladať tím. Ďalšie zakázky sú potom drahšie. Dnešné razenie už nie je ako kedysi, keď bol jeden inžinier a niekoľko tisíc robotníkov. Tretina až polovica pracovníkov sú vysoko kvalifikovaní odborníci, ktorí ak sú prepustení, prácu si budú musieť hľadať aj na druhom konci sveta. A potom treba prijímať nových pracovníkov tiež zďaleka. Ľudské zdroje sa môžu stať limitujúcim faktorom produktivity s postupujúcim technickým pokrokom, keď už zamestnanci nie sú jednoduchí vymeniteľní robotníci. Tak sa plynulo stavajú nové a nové tunely. Potreba existuje stále. Ale potom neslobodno mať v krajine Žilinu.

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát