Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stavbári žiadajú od vlády záväzný plán výstavby diaľnic

28.12.2016 | SITA

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

28.12.2016 | Roman Kanala

Štát by mal mať záujem, aby sa odborné kapacity v rezorte nestrácali. K tomu treba dať stavbárom zákazky. Ale to neznamená, že firmy budú zákazky dostávať ako doživotnú rentu. Ani to neznamená, že ich budú dostávať všetci. Dostávať ich bude stavebná branž.

Zo strany štátu by malo ísť o to, aby neboli prekážky konkurencii, ako kartely, podvodné bankroty, obchádzanie zákona. Ďalej by štát mal zrušiť prekážky podnikaniu, ako finančná a nefinančná buzerácia firiem, nútené úverovanie štátu firmami cez DPH, ale tiež zrušiť minimálnu mzdu a súbeh výpovednej lehoty s odstupným. To by pomohlo mobilite pracovnej sily a umožnilo by to firmám naberať si pracovnú silu podľa potreby s vedomím, že ich potom budú môcť bez penality znovu vypustiť do prírody.

Švajčiari dávajú prácu jednej špecifickej branži a to je razenie tunelov. Skúsenosti z minulosti ukázali, že ak je pridlhá pomlčka medzi dvoma stavbami, firma poprepúšťa špecialistov a potom sa už nedarí znovu poskladať tím. Ďalšie zakázky sú potom drahšie. Dnešné razenie už nie je ako kedysi, keď bol jeden inžinier a niekoľko tisíc robotníkov. Tretina až polovica pracovníkov sú vysoko kvalifikovaní odborníci, ktorí ak sú prepustení, prácu si budú musieť hľadať aj na druhom konci sveta. A potom treba prijímať nových pracovníkov tiež zďaleka. Ľudské zdroje sa môžu stať limitujúcim faktorom produktivity s postupujúcim technickým pokrokom, keď už zamestnanci nie sú jednoduchí vymeniteľní robotníci. Tak sa plynulo stavajú nové a nové tunely. Potreba existuje stále. Ale potom neslobodno mať v krajine Žilinu.

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 79 568 EUR

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji Využite skvelú ponuku zvýhodnených cien na prvých 25 bytov s kvalitným štandardom a pivničnou kobkou v cene. Zistite viac!

Pridať inzerát