Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Stavby v Ružinove sú ohrozené

16.05.2007, 14:31 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

V bratislavskej mestskej časti sa začalo hovoriť o zastavení stavebného konania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Poslanci miestneho zastupiteľstva bratislavskej mestskej časti Ružinov navrhujú počkať s výstavbou v mestskej časti až do začiatku platnosti nového územného plánu Bratislavy. Starosta hovorí o politikárčení, poslanci o odporúčaní.

Ružinovská stavebná komisia starostovi predložila návrh na zastavenie všetkých stavebných konaní v lokalite. Komisia, na čele ktorej je poslanec za KDH Peter Turlík, navrhuje nestavať kým nebude nový územný plán. Ten ešte len čaká na schválenie v zastupiteľstve hlavného mesta. Dnes sa o ňom má rokovať v mestskej rade. 

Či sa o návrhu ružinovskej komisie vôbec bude rokovať, nie je isté. Starosta Ružinova Slavomír Drozd pre eTREND hovorí o „politickom geste“, ktoré nie je podložené dokumentmi a reálnym zhodnotením situácie. Zároveň vysvetľuje, že zastavenie stavebného konania je dlhý proces a do platnosti nového územného plánu by sa ani nemusel stihnúť. „Od poslancov som nedostal žiadne podklady,“ dodáva S. Drozd.

ruzinov.jpg

"Poslanci starostovi len odporúčali zastaviť prebiehajúce stavebné konania," oponuje predseda poslaneckého klubu KDH v Ružinove Dušan Pekár. Dodáva, že ani nemajú priamy vplyv na stavebné uzávery a konečné rozhodnutie musí spraviť starosta.

Starosta Slavomír Drozd, ktorý kandidoval za Smer-SD nedávno navrhol vypracovať pravidlá práve pre citlivú zónu okolo Štrkoveckého jazera, ako aj okolia križovatky Ružinovská-Tomášikova. Obe sa navrhovali zadefinovať ako relaxačný areál, plán sa však neschválil. Podľa D. Pekára poslancom prekážala najmä prílišná všeobecnosť návrhu. "Žiadali sme konkrétnejšie zadefinovanie zón," vysvetľuje.

S. Drozd v minulosti hovoril najmä o obmedzení zahusťovania Ružinova. Na slávnosti poklepaní základného kameňa bytového projektu Jégého alej starosta minulý týždeň zdôraznil, že kvalitné projekty v mestskej časti víta.

Zastavenie stavebného konania by sa mohlo v budúcnosti týkať aj aktuálne rozbehnutých projektov, ako napríklad bytového vežiaka firmy Urbicom pri Štrkovci, či megaprojektu prestavby autobusovej stanice na areál Twin City. Oba projekty sú však zatiaľ vo fáze príprav na konanie, tento návrh na ne teda nemá vplyv.

Územný plán mesta Bratislava, na ktorý sa viaže návrh ružinovských poslancov o zastavení stavebného konania, by sa mal v mestskom parlamente schvaľovať posledný májový deň. V prípade odobrenia poslancami by mal podľa informácií eTRENDU začať platiť od septembra tohto roka.

Pôjde pritom o ten istý dokument, ktorý mestskí poslanci v septembri minulého roka zamietli. Možno len predpokladať, že to bolo kvôli voľbám do orgánov samosprávy, ktoré sa konali začiatkom decembra 2006.

Ilustračné foto - Ron-del

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát