Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Súd zamietol návrh na konkurz na Remetovu Dúhu

13.04.2017, 10:39 | ds | © 2017 News and Media Holding

Podnikateľ Miroslav Remeta odvrátil tretiu hrozbu konkurzu jeho stavebnej firmy Dúha, ktorá aktuálne realizuje jeden z najnáročnejších diaľničných úsekov, tunel Višňové za vyše 400 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Dúha, Remeta

Okresný súd Bratislava I zamietol návrh na vyhlásenie konkurzu, ktorý podala žilinská firma A.G.P. Spor súvisí s rekonštrukciou budovu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v roku 2014, kde bola A.G.P. hlavným subdodávateľom stavby.

Dúha pohľadávky dodávateľa odmietla. Podľa jej majiteľa M. Remetu si A.G.P. neplnila záväzky a práce realizovala nekvalitne, s nedostatočnými kapacitami. Firma navyše podľa Dúhy predala časť pohľadávok ďalším dvom firmám a následne ich uvádzala ako ďalších dvoch veriteľov.

Súd rozhodnutím zamietol návrh na vyhlásenie konkurzu v celom rozsahu a zároveň zastavil povinnosť predkladania dokumentov osvedčujúcich platobnú schopnosť spoločnosti Dúha. V rozsudku súd uvádza, že predložené podklady dostatočne spochybnili aktívnu legitimáciu navrhovateľa (A.G.P.) a spochybnili existenciu pohľadávok ostatných uvedených veriteľov. Podľa rozhodnutia súdu sú teda pohľadávky aj ďalší dvaja veritelia sporné.

Neprehliadnite

„Súd tiež skonštatoval, že rozdelením a postúpením pohľadávky na dvoch ďalších veriteľov došlo k porušeniu zmluvy o dielo. Existuje aj dôvodná pochybnosť o termíne tohto postúpenia a platnosti rozdelenia tejto pohľadávky,“ hovorí M. Remeta.

Súd poukázal aj na právny názor Ústavného súdu SR a uviedol, že „pokiaľ zo súdneho spisu ako celok dostatočným spôsobom dokumentuje, že navrhovateľ nie je veriteľom dlžníka a nebol ním ani v čase podania návrhu na vyhlásenie konkurzu, neostáva než návrh na vyhlásenie konkurzu navrhovateľa zamietnuť.“

Dúha sa už od marca bránila proti začatiu konkurzného konania. Podľa vedenia spoločnosti sa A.G.P. dopúšťa nečestného konania a poškodzuje dobré meno spoločnosti. Obe firmy sú v obchodnom spore pre rekonštrukciu STU.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Dúha, Remeta

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát