Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tesco ohlásilo po dlhšom čase veľkú investíciu na Slovensku

19.12.2016, 11:49 | ds | © 2016 News and Media Holding

Britský obchodný reťazec Tesco po dlhšom čase ohlásil väčšiu investíciu na Slovensku. Firma, ktorá sa na domácom trhu dlhšie borí s finančnými problémami, v poslednom čase na Slovensku skôr zatvárala a predávala predajne.

  • Tlačiť
  • 0

Tesco Stores Slovakia sa dohodol s developerom priemyselných a logistických nehnuteľností Prologis na výstavbe nového distribučného centra s rozlohou 55-tisíc štvorcových metrov v Prologis Parku Galanta-Gáň.

Nové distribučné centrum sa stane centrálou pre skladovanie suchých potravín. „Pomôže nám poskytovať lepšie služby zákazníkom našich obchodov v Českej republike, Maďarsku, Poľsku aj na Slovensku a stane sa srdcom našej stredoeurópskej distribučnej siete,“ hovorí riaditeľ Tesco Stores Slovakia Martin Kuruc.

Ako dodáva, rozhodnutie rozšíriť priestory, ktoré už Tesco pri Galante má, bolo do veľkej miery dané ideálnou polohou Prologis Parku pre zásobovanie predajní obsluhujúcich zákazníkov po celej strednej Európe.

Neprehliadnite

Tesco a Prologis zároveň predĺžili zmluvu o prenájme súčasných skladovacích priestorov v Prologis Parku Galanta-Gáň s celkovou rozlohou 91 500 štvorcových metrov. „Prologis Park Galanta-Gáň sa nachádza východne od Bratislavy a v našom slovenskom aj stredoeurópskom portfóliu hrá čím ďalej tým väčšiu úlohu,“ zdôrazňuje Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre strednú a východnú Európu.

„Viac a viac globálnych prevádzkovateľov obchodov pre koncových spotrebiteľov začína Slovensko vďaka jeho vhodnej polohe a priaznivým podmienkam na trhu vnímať ako vhodnú lokalitu pre svoje logistické operácie v regióne,“ dodáva M. Polák.

Prologis Park Galanta-GáňZdroj: Prologis

Prologis Park pri Galante tvoria tri haly vybudované na mieru s celkovou rozlohou 185-tisíc štvorcových metrov moderných distribučných priestorov. Park ponúka priamy prístup na diaľnicu D1. Po úplnom dobudovaní tu bude päť budov s celkovou plochou takmer 250-tisíc m2.

Celkovo európsky líder v oblasti priemyselných nehnuteľností na Slovensku prevádzkuje viac ako 545-tisíc m2 logistických a priemyselných priestorov v štyroch parkoch.

Tesco v súčasnosti prevádzkuje na Slovensku viac ako 150 predajní rôznych veľkostí, 18 čerpacích staníc, ale aj služby ako dodávku Tesco Potraviny domov alebo virtuálneho operátora Tesco Mobile, a zamestnáva 10-tisíc pracovníkov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy investície, Prologis, realitné investície, Tesco

Diskusia (0 reakcií)