Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Trabelssie vstupuje do Nitry, kupuje Tesco v centre mesta

21.04.2017, 15:59 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Britský obchodný reťazec Tesco pokračuje v avizovanom predaji obchodných domov v centrách viacerých miest. Spoločnosť aktuálne informuje o predaji bývalého Prioru v Nitre. Kupujúcim je podobne ako pri vlaňajšom predaji žilinského Tesca podnikateľ George Trabelssie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy

Mirage, Tesco

Tesco uzatvorilo kontrakt s Trabelssieho spoločnosťou Mirage Shopping Center, ktorá kúpi Obchodný dom v Nitre, a chce prestavať celú oblasť, informuje reťazec. „Náš zámer a novú podobu obchodného domu v Nitre zverejníme až o niekoľko mesiacov,“ reagovala pre TREND Reality Ivana Strelcová, hovorkyňa spoločností G. Trabelssieho.

Tesco však plánuje pokračovať v prevádzke obchodu v objekte aj v budúcnosti. „Máme zámer prevádzkovať obchod v rámci vynoveného obchodného centra a ponúknuť pracovné miesta pre čo najviac z dotknutých kolegov v novom obchode po jeho otvorení,“ vysvetľuje hovorca spoločnosti Tesco Martin Krajčovič.

Obchodný dom Prior začali v Nitre stavať v roku 1969 a otvorili ho po 4,5-ročnej výstavbe. Budova má štyri podlažia s celkovou plochou 15 559 štvorcových metrov. Predajne sú na troch podlažiach, v súčasnosti je tu 20 nájomcov.

Neprehliadnite

Reťazec už predal bývalé obchodné domy Prior v Žiline aj Prešove a po aktuálnej transakcii mu zo siete, ktorú získal od spoločnosti Kmart pri vstupe na slovenský trh v roku 1996, zostanú už len dva takéto objekty. Podobne ako v Nitre ide o zastarané obchodné domy, ktoré však majú atraktívnu polohu v centrách miest.

„Zmena, ktorú sme dnes oznámili, nám umožní investovať finančné prostriedky, ktoré uvoľníme predajom nehnuteľnosti, do ďalšieho skvalitnenia služieb pre zákazníkov v našich ďalších obchodoch na Slovensku,“ dodáva M. Krajčovič. Tesco podľa neho po predaji hľadá nové pozície pre čo najviac zamestnancov v blízkych obchodoch a následne v obnovenej predajni.

G. Trabelssie, označovaný za podnikateľa blízkeho bývalému primátorovi Žiliny Jánovi Slotovi, kúpil žilinské Tesco vlani v januári. V auguste jeho spoločnosť SIRS ohlásila plán rekonštrukcie a prepojenia obchodného domu s jeho susediacim obchodným centrom Mirage. Investíciu odhadol na 10 až 11 miliónov eur.

Okrem domovskej Žiliny je podnikateľ aktívny aj v Trenčíne, kde vlastní autobusového prepravcu SAD a už dlho pripravuje projekt nového terminálu s nákupným centrom, ktoré prepojí autobusovú a železničnú stanicu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Mirage, Tesco

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát