Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trenčianske nákupné centrum Laugaricio kúpil domáci investor

21.12.2016, 11:28 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Trenčianske nákupné centrum Laugaricio, ktorého rozšírenie sa chystá na budúci rok, zmenilo majiteľa. Do svojho Prvého realitného fondu ho nadobudla slovenská správcovská spoločnosť IAD Investments. Koľko za druhé najväčšie centrum na strednom Slovensku zaplatila nezverejnila, má však ísť o doteraz najväčšiu realitnú transakciu na Slovensku v tomto roku.

  • Tlačiť
  • 1

„Po nákupe administratívnych budov akvizícia OC Laugarício predstavuje našu prvú transakciu v retailovom segmente. Financovanie tejto akvizície poskytol syndikát zložený z bánk Slovenská sporiteľňa a Komerční banka,“ hovorí Marián Fridrich, transakčný manažér v spoločnosti IAD Investments.

„Parametre OC Laugaricio a jeho rozvojový potenciál predstavujú výbornú príležitosť pre ďalšiu diverzifikáciu portfólia nášho fondu,“ dodáva Vladimír Bencz, predseda predstavenstva spoločnosti IAD Investments.

Laugaricio bolo otvorené v roku 2009. Na ploche 26-tisíc štvorcových metrov ponúka viac ako 120 značiek. Medzi hlavných nájomcov patria C&A, CCC, H&M, Marks & Spencer, New Yorker alebo Reserved. Poloha komplexu umožňuje jeho rozšírenie o 15-tisíc m2.

O rozšírení sa hovorí už od roku 2011. Naposledy pred rokom oznámil developer a správca centra Mint Investments termín začiatku výstavby na rok 2017 s otvorením o rok neskôr. Skupina Mint Investments zostáva správcom centra aj po zmene majiteľa.

„Pri tomto projekte stojíme od jeho počiatkov, sme preto radi, že sa budeme podieľať aj na jeho ďalšom rozvoji a prípadnom rozšírení, čo ešte upevní pozíciu obchodného centra v regióne,“ komentuje Radim Bajgar, partner v spoločnosti Mint Investments.

Neprehliadnite

Predaj sprostredkovala realitno-poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield. Kupujúceho zastupovali spoločnosti MiddleCap Partners v úlohe transakčného poradcu a Havel Holásek & Partners ako právny poradca. Pôvodným majiteľom bola skupina investorov zastúpená spoločnosťou Mint Investments. Transakcia sa uzatvorila 20. decembra 2016.

„Tento predaj zapadá do kontextu širšieho záujmu investorov o regionálne nákupné centrá a ukazuje, že v regióne strednej a východnej Európy dnes domáci kapitál bežne konkuruje inštitucionálnym hráčom zo západnej Európy,“ uvádza Alexander Rafajlovič, analytik v investičnom tíme spoločnosti Cushman & Wakefield.

IAD Investments prvým nákupom v oblasti retailu rozšírila svoje aktíva v hodnote takmer pol miliardy eur, ktoré spravuje na Slovensku, v Českej republike a Slovinsku.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy realitné investície