Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trnavský štadión City Arena prevzalo mesto

27.01.2016, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Krajské mesto Trnava získalo nový futbalový stánok. Štadión Antona Malatinského, rekonštrukciu ktorého dokončila developerská skupina podnikateľa Vladimíra Poóra vlani, prevzala do svojho vlastníctva samospráva tak, ako zneli pôvodné dohody.

  • Tlačiť
  • 2

„Zhodnotený majetok sme vrátili mestu presne podľa zmluvy s Mestom Trnava,“ vysvetľuje predseda predstavenstva City Arena, a. s., Pavol Adamec. Investor do majetku mesta vložil športovú časť multifunkčného komplexu v celkovej hodnote 22 miliónov eur. Transakcia je už zapísaná v katastri.

„Zároveň sme mesto vyzvali na prevzatie investícií do okolitej infraštruktúry v hodnote ďalších 5 miliónov eur,“ dodáva P. Adamec. Ide o rekonštrukcie ulíc Halenárska, Hlboká, Kollárova, Dolné Bašty, nové križovatky, chodníky, cyklotrasy, osvetlenie i výsadbu zelene.

Neprehliadnite

Štadión sa mal stať súčasťou samosprávneho majetku od začiatku. Prvé predstavenie projektu prišlo na jeseň 2011, o rok na to podpísal investor s mestom memorandum o spolupráci. Po niekoľkomesačných rokovaniach aj zmluvy o prenájme a predaji nehnuteľností.

Trnava vtedy predala súkromníkovi 3,5-hektárové pozemky ocenené na šesť miliónov za jedno euro s podmienkou investovať do samotného štadióna 13 až 15 miliónov eur. Celý projekt aj s komerčnou časťou musel developer skolaudovať najneskôr do konca roku 2019. Štadión a pozemok pod ním dostala City Arena do prenájmu na 30 rokov za jedno euro ročne.

City Arena TrnavaZdroj: Milan David

Štadión má kapacitu 19-tisíc divákov, celkovo stál približne 30 miliónov eur, z čoho 13 miliónov zadotoval štát v rámci podpory výstavby futbalových štadiónov po Slovensku.

Súčasťou komplexu je aj nové obchodné centrum s prenajímateľnou plochou 29 500 m2 a kapacitou pre 108 prevádzok, pod zemou sú dve podlažia garáží pre 900 áut. Celý projekt otvorili za prítomnosti politických špičiek vlani v lete.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy City Arena, Vladimír Poór