Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

UNIQ Staromestská prichádza s najnovšími vychytávkami

02.03.2017, 00:00 | PR

Inzercia | Vysoký architektonický a dizajnový štandard, zelená strecha s výhľadmi na panorámu Starého Mesta, butiková recepcia hotelového typu so službami concierge,a prednostné parkovanie pre elektromobily a automobily s nízkou produkciou emisií CO2, parkovacia aplikácia a mnohé ďalšie vychytávky ponúkne nájomníkom čoskoro skolaudovaná kancelárska budova UNIQ Staromestská. Projekt v historickom centre Bratislavy z dielne developerskej spoločnosti CRESCO GROUP sa o pohodu svojich klientov postará najmodernejšími technológiami a nadštandardnými službami.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu

„Naším cieľom bolo od začiatku vytvoriť projekt, ktorý by priniesol iný pohľad na kvalitu a štandard kancelárskych priestorov. Výstavba v areáli bývalého parkoviska priniesla Staromestskej ulici kompaktnú uličnú zástavbu a súčasne umožnila naplno využiť potenciál lokality. UNIQ Staromestská poskytne svojim nájomníkom zdravý a nekonvenčný pracovný priestor, pričom minimalizuje vplyv na životné prostredie. Prioritne sme investovali do ekologických technológií, ktoré napríklad zabezpečuje stropná recirkulácia vzduchu či LED osvetlenie,“ uviedol Ján Krnáč, výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti CRESCO GROUP.

pr_like_02

Developer znižoval vplyv na životné prostredie už pri výstavbe projektu napríklad opatreniami na zabránenie prašnosti či separáciou odpadov priamo na mieste stavby. „Dôraz sa kládol aj na to, aby čo najmenšie množstvo odpadov skončilo na skládke. Monitorované boli aj stavebné materiály,“ uviedol Marek Kremeň zo spoločnosti EXERGY Studios, ktorá realizuje certifikáciu LEED pre projekt UNIQ Staromestská. Budova s presklenou fasádou z dielne architektonického ateliéra Bogle Architects má ambíciu po dokončení získať zelený certifikát LEED na úrovni Gold. 

O príjemnú atmosféru v budove sa postarajú aj veľkoryso riešené spoločné priestory navrhnuté v súlade s filozofiou biofílie. Prístupná zelená strecha poskytne priestor na relax a eventy pre nájomcov, zároveň zlepší izolačné vlastnosti strechy, zníži prašnosť a zadrží dažďovú vodu. Moderné materiály spolu so zeleňou zabezpečia, že strecha odrazí viac ako 78 % slnečného žiarenia, čím budova eliminuje efekt tepelného ostrova. Exteriér budovy bude skrášľovať extenzívna zeleň, ktorá zadrží dažďovú vodu a podporí jej prirodzené vyparovanie.

pr_like_03

Moderné technológie a prvky v UNIQ Staromestská:

 • LED svietidlá
 • Automatizovaný tieniaci systém 
 • Automatizované osvetlenie v kanceláriách
 • Inteligentný systém riadenia budovy, ktorý hospodárne narába s energiami
 • Oddelený systém vykurovania a chladenia zabezpečujúci tepelný komfort
 • Nabíjacie stanice pre elektromobily
 • Nízkoprietokové a úsporné zariaďovacie predmety
 • Možnosť prirodzeného vetrania prostredníctvom otváracích okien
 • Bezpečne umiestnené stojany na bicykle, sprchy a šatne pre používateľov

Projekt s výnimočnou architektúrou na svetovej úrovni s tromi podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami ponúka náročným klientom 7 565 m2 kancelárskych priestorov a 917 m2 plochy pre maloobchodné prevádzky a sklady. UNIQ Staromestská otvorí dvere prvým nájomníkom už v máji 2017.

O Cresco Group
Od svojho vzniku v roku 1992 slovenská spoločnosť Cresco Group realizovala mnoho úspešných developerských projektov. Hoci väčšina z nich je lokalizovaná v Bratislave, spoločnosť postupne rozširuje svoje aktivity aj na ďalšie územie Slovenska a do zahraničia. Za roky svojej existencie sa Cresco Group stala významnou a rešpektovanou spoločnosťou podpísanou pod odvážnymi investíciami ako napríklad III veže alebo obytná štvrť Slnečnice, ktoré menia tvár hlavného mesta a spoluvytvárajú nové, vyššie štandardy pre svojich užívateľov. Kladieme dôraz na estetickú hodnotu budovy, na jej logické zasadenie do prostredia, praktickú funkčnosť priestorov a okolia, pričom veľmi dbáme na bezpečnosť. Neoddeliteľnou súčasťou realizácie každého projektu je splnenie vysokých požiadaviek na technologické zhotovenie. Vždy je naším cieľom vytvoriť plnohodnotný priestor, pričom kritériá dizajnu, kvality, funkčnosti a bezpečnosti sú rovnocenné. Viac na www.cresco.sk.

Ateliér Bogle Architects
Bogle Architects je medzinárodný architektonický ateliér, ktorý založil v roku 2012 Ian Bogle. V Prahe pôsobí už osem rokov. Ian pracoval dlhé roky v ateliéri Normana Fostera v Londýne, kde sa podieľal na zrode stavby Gherkin, známej aj ako Uhorka. Následne prešiel do firmy Hamiltons, ktorá se potom premenovala na Bogle Flanagan Lawrence Silver (BFLS). Pred štyrmi roky sa oddelil a založil vlastný ateliér Bogle Architects. Pražská pobočka má viac ako 20 architektov, v Londýne pracuje približne rovnaký počet ľudí a ďalší ateliér sa nachádza v Hong Kongu. Tím sa skladá zo skupiny vysoko tvorivých a skúsených architektov a inžinierov, ktorí zdieľajú spoločnú túžbu navrhovať a stavať progresívnu, nápaditú a inovatívnu architektúru.
Filozofia ateliéru je založená na jasnosti myšlienky, širokom uhle pohľadu a tesnej spolupráci s klientom a celým tímom pri procese navrhovania.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu

Tagy PR články

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát