Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

UNIQ Staromestská prichádza s najnovšími vychytávkami

02.03.2017 | PR

Inzercia | Vysoký architektonický a dizajnový štandard, zelená strecha s výhľadmi na panorámu Starého Mesta, butiková recepcia hotelového typu so službami concierge,a prednostné parkovanie pre elektromobily a automobily s nízkou produkciou emisií CO2, parkovacia aplikácia a mnohé ďalšie vychytávky ponúkne nájomníkom čoskoro skolaudovaná kancelárska budova UNIQ Staromestská. Projekt v historickom centre Bratislavy z dielne developerskej spoločnosti CRESCO GROUP sa o pohodu svojich klientov postará najmodernejšími technológiami a nadštandardnými službami.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu

„Naším cieľom bolo od začiatku vytvoriť projekt, ktorý by priniesol iný pohľad na kvalitu a štandard kancelárskych priestorov. Výstavba v areáli bývalého parkoviska priniesla Staromestskej ulici kompaktnú uličnú zástavbu a súčasne umožnila naplno využiť potenciál lokality. UNIQ Staromestská poskytne svojim nájomníkom zdravý a nekonvenčný pracovný priestor, pričom minimalizuje vplyv na životné prostredie. Prioritne sme investovali do ekologických technológií, ktoré napríklad zabezpečuje stropná recirkulácia vzduchu či LED osvetlenie,“ uviedol Ján Krnáč, výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti CRESCO GROUP.

pr_like_02

Developer znižoval vplyv na životné prostredie už pri výstavbe projektu napríklad opatreniami na zabránenie prašnosti či separáciou odpadov priamo na mieste stavby. „Dôraz sa kládol aj na to, aby čo najmenšie množstvo odpadov skončilo na skládke. Monitorované boli aj stavebné materiály,“ uviedol Marek Kremeň zo spoločnosti EXERGY Studios, ktorá realizuje certifikáciu LEED pre projekt UNIQ Staromestská. Budova s presklenou fasádou z dielne architektonického ateliéra Bogle Architects má ambíciu po dokončení získať zelený certifikát LEED na úrovni Gold. 

O príjemnú atmosféru v budove sa postarajú aj veľkoryso riešené spoločné priestory navrhnuté v súlade s filozofiou biofílie. Prístupná zelená strecha poskytne priestor na relax a eventy pre nájomcov, zároveň zlepší izolačné vlastnosti strechy, zníži prašnosť a zadrží dažďovú vodu. Moderné materiály spolu so zeleňou zabezpečia, že strecha odrazí viac ako 78 % slnečného žiarenia, čím budova eliminuje efekt tepelného ostrova. Exteriér budovy bude skrášľovať extenzívna zeleň, ktorá zadrží dažďovú vodu a podporí jej prirodzené vyparovanie.

pr_like_03

Moderné technológie a prvky v UNIQ Staromestská:

 • LED svietidlá
 • Automatizovaný tieniaci systém 
 • Automatizované osvetlenie v kanceláriách
 • Inteligentný systém riadenia budovy, ktorý hospodárne narába s energiami
 • Oddelený systém vykurovania a chladenia zabezpečujúci tepelný komfort
 • Nabíjacie stanice pre elektromobily
 • Nízkoprietokové a úsporné zariaďovacie predmety
 • Možnosť prirodzeného vetrania prostredníctvom otváracích okien
 • Bezpečne umiestnené stojany na bicykle, sprchy a šatne pre používateľov

Projekt s výnimočnou architektúrou na svetovej úrovni s tromi podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami ponúka náročným klientom 7 565 m2 kancelárskych priestorov a 917 m2 plochy pre maloobchodné prevádzky a sklady. UNIQ Staromestská otvorí dvere prvým nájomníkom už v máji 2017.

O Cresco Group
Od svojho vzniku v roku 1992 slovenská spoločnosť Cresco Group realizovala mnoho úspešných developerských projektov. Hoci väčšina z nich je lokalizovaná v Bratislave, spoločnosť postupne rozširuje svoje aktivity aj na ďalšie územie Slovenska a do zahraničia. Za roky svojej existencie sa Cresco Group stala významnou a rešpektovanou spoločnosťou podpísanou pod odvážnymi investíciami ako napríklad III veže alebo obytná štvrť Slnečnice, ktoré menia tvár hlavného mesta a spoluvytvárajú nové, vyššie štandardy pre svojich užívateľov. Kladieme dôraz na estetickú hodnotu budovy, na jej logické zasadenie do prostredia, praktickú funkčnosť priestorov a okolia, pričom veľmi dbáme na bezpečnosť. Neoddeliteľnou súčasťou realizácie každého projektu je splnenie vysokých požiadaviek na technologické zhotovenie. Vždy je naším cieľom vytvoriť plnohodnotný priestor, pričom kritériá dizajnu, kvality, funkčnosti a bezpečnosti sú rovnocenné. Viac na www.cresco.sk.

Ateliér Bogle Architects
Bogle Architects je medzinárodný architektonický ateliér, ktorý založil v roku 2012 Ian Bogle. V Prahe pôsobí už osem rokov. Ian pracoval dlhé roky v ateliéri Normana Fostera v Londýne, kde sa podieľal na zrode stavby Gherkin, známej aj ako Uhorka. Následne prešiel do firmy Hamiltons, ktorá se potom premenovala na Bogle Flanagan Lawrence Silver (BFLS). Pred štyrmi roky sa oddelil a založil vlastný ateliér Bogle Architects. Pražská pobočka má viac ako 20 architektov, v Londýne pracuje približne rovnaký počet ľudí a ďalší ateliér sa nachádza v Hong Kongu. Tím sa skladá zo skupiny vysoko tvorivých a skúsených architektov a inžinierov, ktorí zdieľajú spoločnú túžbu navrhovať a stavať progresívnu, nápaditú a inovatívnu architektúru.
Filozofia ateliéru je založená na jasnosti myšlienky, širokom uhle pohľadu a tesnej spolupráci s klientom a celým tímom pri procese navrhovania.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu

Tagy PR články

Realitná inzercia

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

REB.sk modderná vila DNV na predaj

REB.sk modderná vila DNV na predaj Vila sa nachádza na pozemku o výmere 970 m2 a má obytnú plochu 480 m2 (plus 58 m2 garáž) na 3 poschodiach spojených aj výťahom. Vila má 155 m2 terás.

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska,

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska, REB REAL PARTNERS ponúka na predaj luxusne zrekonštruovaný 3izb byt s úžasnou atmosférou na Vajnorskej ulici, v tesnej blízkosti Trnavského mýta.

Pridať inzerát