Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V centre Bystrice vyrastie dom s parkovaním

04.02.2013, 13:00 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Investor stavbu znížil, napriek tomu sa občania odvolali

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

VAV Invest

Na mieste parkoviska na Námestí slobody v centre Banskej Bystrice vyrastie polyfunkčný parkovací dom. Šesťpodlažnú stavbu v susedstve Mestského úradu postaví bystrická skupina VAV invest, ktorá je napríklad za projektom Europa Shopping Center.

Prízemie budovy obsadia obchody a na ďalších poschodiach budú kancelárie a ambulancie. „Hlavným nájomcom je spoločnosť Tesco a v priestore móla sa podpisujú zmluvy s bankou, drogériou, predajňou časopisov a kníh, lekárňou, kvetmi a kaviarenskými službami s rýchlym občerstvením,“ vymenúva majiteľ VAV investu Peter Valach.

Okrem administratívnej časti je súčasťou stavby štvorpodlažný parkovací dom s 211 platenými miestami. „Obyvatelia okolia budú môcť využívať aj nočné a víkendové parkovanie za špeciálnych podmienok, ktoré v súčasnosti dolaďujeme s budúcim prevádzkovateľom parkovacieho domu,“ dopĺňa P. Valach. Na súčasnom parkovisku, ktoré stavbe ustúpi, je 87 miest, z toho 24 využíva mestská polícia.

Výstavba projektu Vavparking je finančne zabezpečená úverom od zahraničnej banky.

Mesto už vydalo všetky stavebné povolenia. „Tri sú právoplatné a voči hlavnému stavebnému povoleniu podali dvaja občania v posledný deň odvolanie, takže budeme musieť počkať na správoplatnenie a až potom sa pustiť do výstavby,“ opisuje P. Valach.

Stavba mala mať pôvodne 11 podlaží, VAV invest ju znížil na návrh stavebného úradu. „Aj napriek skutočnosti, že celý projekt bol v súlade s územným plánom sme tejto požiadavke mesta Banská Bystrica ustúpili a projekt prepracovali. Ako vidíme úplne zbytočne, nakoľko sa aj tak našli obyvatelia, ktorí sa odvolali voči poslednému stavebnému povoleniu,“ tvrdí P. Valach.

Za odvolaním podľa neho nie sú obyvatelia, ale „nastrčené osoby za nemenovanú developerskú spoločnosť“, ktorá mala takto oddialiť aj vydanie územného rozhodnutia na dostavbu Europa Shopping Centra.

Vizualizácia – VAV invest

View Vavparking in a larger map
  • Tlačiť
  • 1

Tagy VAV Invest