Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Versace v kúpeľni, zlatá posteľ aj súkromná strelnica. Na trhu je nová realitka

18.11.2019, 05:02 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Cenovku pod milión eur nenájdete. Za to dom s vlastnou strelnicou, byt s posilňovňou alebo vilu s bazénom áno. Tak vyzerá ponuka novej realitnej kancelárie Svoboda & Williams, ktorá sa zameriava na najdrahšie nehnuteľnosti v Bratislave. To, že cieli na solventnú klientelu, signalizuje aj to, že preferuje záštitu medzinárodnej značky Christie's International Real Estate, ktorú poznajú predovšetkým cudzinci. TREND Reality zanalyzoval jej ponuku.

  • Tlačiť
  • 9

Na slovenský realitný trh prišiel ďalší silný hráč. Realitná kancelária Svoboda & Williams, ktorá pochádza z Česka, bude na Slovensku pôsobiť pod záštitou medzinárodnej realitnej kancelárie Christie's International Real Estate, s ktorou uzavrela partnerstvo.

Firma sa plánuje zamerať predovšetkým na drahé nehnuteľnosti, teda aj na náročnú klientelu. „Práve licencia od Christie's sa stala bezprostredným impulzom pre našu expanziu,“ hovorí Prokop Svoboda, majiteľ Svoboda & Williams.

Prémiové nehnuteľnosti

Ďalším významným faktorom bolo podľa neho výrazné prepojenie slovenského a českého trhu. Firma zároveň vnímala dopyt po slovenských nadštandardných nehnuteľnostiach.

Čas príchodu firmy, ktorá sa zameriava podľa vlastných slov na vysoký nadštandard, zrejme nebude náhoda vzhľadom na nízke úrokové sadzby hypoték a tiež skutočnosť, že ceny slovenských nehnuteľností dosahujú historické maximá.

Popri značke Svoboda & Williams, ktorá sa zameriava na prémiové nehnuteľnosti, firma na Slovensku rozbieha aj značku Feelhome, ktorá sa orientuje na štandardné nehnuteľnosti.

Najdrahšie nehnuteľnosti v portfóliu zverejňuje prostredníctvom webovej stránky Christie's International Real Estate.

Neprehliadnite

„Vďaka spolupráci s realitnou sieťou Christie's International Real Estate, vlastnícky prepojenou s legendárnou aukčnou sieňou, ponúkneme slovenským majiteľom prémiových nehnuteľností možnosť predstaviť ich v kontexte značky s medzinárodným renomé, a osloviť tak investorov po celom svete. Slovenským kupujúcim tak prinášame jednoduchý prístup k luxusným nehnuteľnostiam v najžiadanejších svetových lokalitách,“ tvrdí P. Svoboda.

Realitná kancelária sa zamerala na prémiové nehnuteľnosti zatiaľ len v Bratislave. Zverejnila niekoľko nadštandardných a drahých nehnuteľností. Vedením slovenskej pobočky Svoboda & Williams bol poverený David Martan.

Versace v kúpeľni

Trojposchodová rodinná vila, ktorá sa nachádza v Devíne sa na prvý pohľad vyznačuje veľmi drahým zariadením vo všetkých šiestich izbách. Jej rekonštrukcia prebehla pred tromi rokmi, kedy sa v celom objekte zaviedol solárny systém. Okrem vily je na pozemku aj 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Christie's International Real Estate, nehnuteľnosti, realitný trh, Svoboda & Williams