Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vežiak pri Kuchajde nebude, areál je na predaj

30.09.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Pred štyrmi rokmi sa hovorilo o 25-podlažnom kancelárskom vežiaku, bytoch, obchodoch i podzemných garážach. Dnes je areál na ulici Za stanicou v bratislavskom Novom Meste na predaj. Zahŕňa staršie administratívne budovy i skladové priestory.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

brownfield

Ide o rozsiahly, takmer 1,4-hektárový pozemok trojuholníkového tvaru so staršími objektmi, z ktorých najvyšší má štyri nadzemné podlažia. Ponúkajúca realitná agentúra CBRE hovorí o kancelárskych plochách na vyše 2 300 m2, skladoch na takmer 2-tisíc štvorcoch a ploche pre parkovanie na pol hektári. Cena celého areálu dosahuje 3,1 milióna eur.

Majiteľom pozemkov so záložným právom Slovenskej sporiteľne je spoločnosť Intrade Assets Management, s.r.o., s izraelským kapitálom v pozadí, konkrétne firmou Star Group.

Ide o investora, ktorý v lete 2010 stál aj za plánom kompletnej prestavby areálu predloženým štátnym orgánom. „Účelom navrhovanej činnosti je výstavba multifunkčného komplexu združujúceho viacero objektov s funkčným zameraním na bývanie doplnený o úpravu zelene na prízemí, obchodné prevádzky, administratívu s ateliérmi a podzemné parkovanie,“ informoval vtedy v dokumentoch.

Počítalo sa s dvoma obytnými blokmi, viac než stovkou bytov, nákupným centrom na 4-tisíc m2 a administratívou na vyše 22-tisíc štvorcoch. Potreby parkovania mali zabezpečiť podzemné i nadzemné garáže s celkovou kapacitou cez 550 státí. Projektantom bol architekt Ivan Kubík.

Vizualizácia pôvodného plánuZdroj: Ivan Kubík

Hoci v súčasnosti ide o priemyselné územie s množstvom administratívnych a skladových priestorov, ako aj rozsiahlym chátrajúcim areálom Istrochemu, v budúcnosti sa predpokladá jeho rozvoj.

Nové projekty tu vyrastajú ojedinele a nekoncepčne. Stojí napríklad prvá etapa administratívneho komplexu Lakeside a pripravuje sa aj novostavba na Nobelovej od Sitno Holding. Raz za čas pribudne aj rekonštrukcia staršej budovy, stále ale ide o jeden z najväčších brownfieldov v hlavnom meste. Jeho celková revitalizácia a vytvorenie novej funkcie je ale otázkou na desiatky rokov.

Zobraziť Za stanicou na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 0

Tagy brownfield

Diskusia (0 reakcií)